Biuro podróży sportom Front-Turystyka szkolna, Sort-AngliaANGLIA – KORNWALIA – LONDYN – 7 DNI

HISTORIA KRÓLA ARTURA

PROGRAM:

DZIEŃ 1

Wyjazd z Poznania w godzinach popołudniowych.

 

DZIEŃ 2

Przeprawa do AngliiHastings – zwiedzanie miasta, miejsca słynnej bitwy z 1066 r., która zaważyła na losach Anglii, przejazd do BV Portsmouth – zwiedzanie najważniejszej bazy brytyjskiej marynarki wojennej oraz HMS Victory – okrętu dowodzonego przez admirała Nelsona podczas bitwy pod Trafalgarem.

 

DZIEŃ 3

Winchester – zwiedzanie średniowiecznego miasta: katedraGreat Hall z okrągłym stołem znanym z legendy o królu Arturze, Stonehenge – zwiedzanie jednej z najsłynniejszych budowli megalitycznych w Europie, przejazd na mityczną wyspę Avalon – zwiedzanie Glastonbury Abbey, opactwa założonego przez Celtów w IV w., które według legendy jest miejscem pochówku króla Artura i jego żony Ginewry, przejazd do Bath – starożytnego rzymskiego miasta, słynącego z jedynych na terenie Anglii gorących źródeł, spacer po Bath.

 

DZIEŃ 4

Tintagel – zwiedzanie ruin legendarnego zamku, miejsca urodzenia króla Artura, St. Michael’s Mount – malownicza wyspa, odcinana od lądu przez przypływ, na której szczycie znajduje się romantyczny zamek, Land’s End – 60-metrowy klifowy przylądek stanowiący najdalej wysuniętą na zachód część Wielkiej Brytanii, przejazd do hostelu w Newquay – letniej stolicy Anglii znanej, z mistrzostw świata w surfingu.

 

DZIEŃ 5

St. Austell – zwiedzanie Eden Project, największej na świecie szklarni, gdzie pod ogromnymi kopułami znajduje się kolekcja ponad 18 tysięcy roślin z kilku stref klimatycznych, przejazd do Londynu – spacer po centrum miasta.

 

DZIEŃ 6  

Londyn – Buckingham Palace, St. James’s Park, The Mall, Trafalgar Square, Soho, Oxford Street, Parlament i Big Ben, Westminster Abbey, spacer wzdłuż Tamizy, rejs statkiem po Tamizie, Greenwich, Obserwatorium Królewskie, południk ,,0”, panorama Londynu, wyjazd w kierunku Polski.

 

DZIEŃ 7

Przyjazd do Poznania w godzinach popołudniowych.

 

Cena dla min. 40 uczestników + 3 opiekunów: 1795 zł /os. + 110 GBP
(oferty dla mniejszej liczby osób zostaną skalkulowane indywidualnie na życzenie Klienta)

 

ŚWIADCZENIA:

  • Opieka pilota
  • Ubezpieczenie NNW + KL
  • Transport autokarem klasy Lux
  • Noclegi w hostelach oraz wyżywienie (śniadanie, obiadokolacja)
  • Dodatkowa kwota 110 GBP przeznaczona jest na pokrycie kosztów biletów wstępu oraz wszelkich opłat walutowych dokonywanych przez Biuro. Oferta skalkulowana przy cenach biletów obowiązujących na wrzesień 2017.

UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 

 

About the Author

Leave a Reply

*