18 Sty 2021

WŁOCHY – S A R D Y N I A – TORTOLI – PIZA – LATO 2021  

Wczasy i obóz młodzieżowy

SARDYNIA, wyspa położona pomiędzy Korsyką a Sycylią, jest drugą, co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Największym walorem wyspy jest długość wybrzeża – 1843 km wspaniałych plaż, zatoczek i skalnych urwisk. Szmaragdowe, czyste morze, cudowne białe plaże, łagodny klimat i niezwykle gościnni mieszkańcy to czynniki, które przyciągają tu coraz więcej turystów. Sardynia, pełna sekretów, bywa określana mianem wyspy skarbów.

W PROGRAMIE: WYCIECZKA DO CAGLIARI, ZWIEDZANIE ARBATAX, SKAŁY ROCCIA ROSA, PLAŻA ORRI, SPACER PO PIZIEA TAKŻE REGIONALNA KOLACJA WŁOSKA „SPAGETTATA” 

Zakwaterowanie: Kemping Sos Flores*** położony bezpośrednio przy piaszczystej plaży w miejscowości Tortoli, 3 km od miasta portowego Arbatax. Zakwaterowanie w 4 -5 osobowych mobilhomach z klimatyzacja czasową*, składających się z pokoju dziennego z aneksem kuchennym i dwóch sypialni: w jednej łóżko podwójne z osobną pościelą, a w drugiej dwa pojedyncze. W każdym domku łazienka z prysznicem i WC oraz przed domkiem taras ze stolikiem i krzesłami. Na terenie kempingu znajdują się: sklep z artykułami spożywczymi, bar, pizzeria, restauracja, patio przeznaczone do animacji, aerobiku   i na wieczorne dyskoteki, parking, bezpłatne korzystanie z świetnie wyposażonej siłowni a także odpłatne korty tenisowe. Ośrodek oferuje całodzienną animację dla dzieci i młodzieży.

Wyżywienie: Trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja + suchy prowiant na drogę powrotną.

Program Imprezy:

Dzień 1. wyjazd z Poznania w godzinach rannych.

 

Dzień 2. Przejazd do Livorno około godz. 4:00. Przeprawa promem na Sardynię o godz. 8:00. Przypłynięcie do Olbii/Golfo Aranci ok. 15, przyjazd na camping „Sos Flores” ok. godz. 18:00. Obiadokolacja, zakwaterowanie w domkach, nocleg.

 

Dzień 3-9. wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu, animacje na plaży, rozgrywki sportowe.

Wycieczka do CAGLIARI: Zwiedzanie starego miasta(Castello) z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem, romańska Katedra, Bastion San Remy, Pałac Gubernatora, Torre San Pancrazio, Amfiteatro Romano – ruiny wykutego w skale amfiteatru z II w n.e, kościół San Saturno z V w., spacer po Via Manno, głównej ulicy handlowej Cagliari.

Wycieczka na plażę Orri: przepiękny złoty piasek oraz formy skalne Cigno Blanco.

Wycieczka do Arbatax: zobaczymy Roccie Rossa di Arbatax, czyli przepiękne porfirowe (czerwone) skały zanurzone w morzu. Przejście na punkt widokowy Cala Moresca.

 

Dzień 10. Wykwaterowanie, pobranie suchego prowiantu, wyjazd z kempingu o godz. 8:00. Przejazd do Olbii na prom o godz: 14:15, przeprawa promem do Livorno ok. 21:00. Przejazd do Pizy. Wieczorny spacer po mieście: Campo dei Miracoli (Pole Cudów: słynna Krzywa Wieża, Katedra, Baptysterium, Campo Santo). Wyjazd w dalszą drogę do Polski, przejazd przez Włochy.

Godziny wypłynięcia promu powrotnego uzależnione od aktualnych rozkładów jazdy. Do potwierdzenia na  2 tygodnie przed wyjazdem grupy.

 

Dzień 11. Przyjazd do Poznania w godzinach popołudniowych.

 

CENA: 2315 PLN
* cena aktualna przy kursie Euro do 4,5 zł, przy zakwaterowaniu 4-ch osób w domku

 

TERMIN: 27.06-07.07.2021

 

CENA ZAWIERA:

 • transport autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, dvd)
 • zakwaterowanie – 8 noclegów na kempingu***
 • wyżywienie 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja + suchy prowiant w dniu wyjazdu,
 • ubezpieczenie Signal Iduna : KL do 30 000 Euro, NNW do 15 000 PLN, bagaż do 1000 PLN,
 • opiekę: pilota w czasie przejazdu i pobytu
 • opiekę wychowawców, ratownika
 • miejscową opiekę medyczną,
 • w programie: wycieczka Cagliari, do Arbatax , Cala Moresca, Piza, plaża Orri
 • podatek VAT
 • Spełnienie wszelkich obostrzeń i warunków sanitarnych wraz z ozonowaniem autokaru, zapewnienie środków dezynfekujących.

CENA NIE ZAWIERA:

 • obowiązkowej opłaty (60 Euro): opłaty portowe, podatki lokalne, opłaty paliwowe na promie
 • lokalnej taksy klimatycznej (jeżeli zostanie wprowadzona)
 • świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • Obowiązkowej opłaty za TFG i TFP – 30 zł

 

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez biuro podróży zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekazuje na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 4,72% wartości imprezy (do 7 dni od podpisania umowy/wpłaty zaliczki)  lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej – 7% wartości imprezy. Do zakresu ubezpieczenia włączone są koszty rezygnacji wynikające z powodu Epidemii choroby zakaźnej Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami, Pandemii Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami w sytuacji nagłego zachorowania Ubezpieczonego, współuczestnika podróży potwierdzonego diagnozą medyczną.

Możliwość wykupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych: 5,3% wartości imprezy.

https://www.signal-iduna.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-kosztow-imprezy-turystycznej-bezpieczne-rezerwacje/

 

Zniżki i dopłaty (dotyczą wczasów indywidualnych):

 • dziecko do 12 roku życia: minus 150 zł
 • dopłata do domku dla 2-ch osób: 350 zł/os
 • dopłata do domku dla 3-ch osób: 200 zł/os

 

Wycieczki fakultatywne:

GOLFO DI OROSEI (45€/os) – rejs statkiem po morzu z Arbatax do najsłynniejszych i najpiękniejszych, dostępnych tylko od strony morza białych plaż, jak: Cala Goloritze, Cala Mariolu, Cala Luna – leżących u stóp kilkusetmetrowego klifu, wizyta w Grotte del Bue Marino, gdzie można podziwiać podziemną grę kolorów wody i form naciekowych. Podczas postoju na Cala Luna    i Cala Mariolu kąpiel w morzu.

       

Ważne informacje:

 • uczestnik zobowiązany jest do posiadania dowodu tożsamości (paszport, dowód, dowód tymczasowy) ważnego minimum pół roku od daty powrotu z imprezy
 • pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatnim śniadanie plus suchy prowiant na drogę w dniu wyjazdu,
 • na miejscu możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej (patrz powyżej),
 • *Klimatyzacja czasowa: każdy domek wyposażony jest w klimatyzację na karty magnetyczne: w cenie imprezy 3 godz. klimatyzacji dziennie

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

About the Author

Leave a Reply

*