19 sty 2021

Biuro podróży sportom Front-Lato 2023, Front-Turystyka indywidualna, Front-Turystyka szkolna, Sort-LatoUSA

STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI – NOWY JORK

PROGRAM:

1 dzień

Wylot z Poznania. Przylot do Nowego Jorku, przejazd prywatnym busem z lotniska do hotelu w centrum miasta, zakwaterowanie i obiadokolacja. Wieczorny spacer po rozświetlonym Manhattanie i poznanie klimatu miasta. Nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Nowego Jorku – epicentrum globalnej kultury, rozrywki i finansów.

Zaczniemy od słynnej 5th Ave z najdroższymi sklepami na świecie. Po drodze miniemy Public Library i Bryant Park. Następnie odwiedzimy Grand Central Terminal  – architektoniczną atrakcję, jeden z najsłynniejszych dworców na świecie. Zobaczymy Chrystler Building, Rockefeller Center, słynne Radio City Music Hall. Wejdziemy do Katedry św. Patryka, odwiedzimy także znaną dzielnicę teatralną Broadway oraz staniemy na Times Square w centrum Manhattanu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. Zobaczymy Flatiron Buiding – najcieńszy budynek w Ameryce oraz  Empire State Buliding.  Przejście na Obiadokolację w restauracji Hard Rock Café przy Times Square. Pójdziemy także w górę Manhattanu, żeby zobaczyć Trump Tower, Plaza Hotel i znaną z filmów figurę LOVE. Wieczorem wjazd na Rockefeller Center – taras widokowy Top of The Rock. Nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Tego dnia zobaczymy niezwykłe i największe na świecie Muzeum Historii Naturalnej. Obiad  w Ray’s Pizza. Następnie przejdziemy do słynnego Central Park, a w nim czeka nas niespodzianka – Bike Tour Central Park. Wycieczki rowerowe prowadzone są przez profesjonalnych przewodników, z użyciem najwyższej jakości rowerów hybrydowych, wycieczka prowadzona w języku angielskim. Dwugodzinna wycieczka prowadzi do najpopularniejszych miejsc Central Parku m.in Fontanny Bethesda i Truskawkowych Pól z pamiątkową mozaiką na cześć Johna Lennona (Imagine) i budynkiem Dacota, gdzie muzyk mieszkał wraz ze swoja żoną Yoko Ono. Powrót na Times Square, wieczorny spacer po Brodway’u, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Dalsze odkrywanie Nowego Jorku. Przejście do Battery Park – w programie niezwykła atrakcja – Statue of Liberty & Ellis Island. Rejs statkiem/promem, z pokładu którego będziemy mogli zobaczyć Statuę Wolności – symbol wolnej Ameryki oraz pierwszy przystanek emigrantów w Ameryce. Kolejnym punktem zwiedzanie będzie fascynująca wizyta na amerykańskim lotniskowcu, przerobionym na muzeum – Intrepid Sea & Air and Space Museum, gdzie zobaczymy prom kosmiczny, samoloty, okręty wojenne, symulatory lotów, kino 4D itp. Następnie przejazd turystycznym autobusem piętrowym znaną Wall Street i zdjęcie przy słynnym posągu byka – Charging Bull. Zobaczymy budynek Nowojorskiej Giełdy oraz Trinity Church (najwyższy kościół w Nowym Jorku o wysokości 86 m). Odwiedzimy też niezwykłe – 9/11 Memorial & Museum – zobaczymy miejsce w którym stały dwie wieże oraz interaktywne muzeum, które mieści się częściowo pod ziemią. Zapoznamy się z  wydarzeniami  z 11 września 2001 roku. „We will never forget” („Nigdy nie zapomnimy”), to w kontekście zamachów z 11 września, najczęściej powtarzane hasło w Ameryce. W maju 2014 roku, 13 lat po tragedii otwarto  muzeum, które zdaje się wpisywać w te słowa. Moc muzeum drzemie przede wszystkim w jego lokalizacji – ekspozycja o powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych mieści się 21 metrów pod ziemią, w archeologicznym sercu World Trade Center, w tzw. „Strefie 0″. Odwiedzający stopniowo zanurzają się w dół ekspozycji, od dobrze oświetlonego poziomu ulicy, w ciemne podziemia. Powrót na Manhattan i obiadokolacja w słynnej aktorskiej restauracji Planet Hollywood. Wieczorny spacer i zakupy na Manhattanie. Nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Dzisiaj udamy się turystycznym autobusem bez dachu w okolice  Mostu Brooklińskiego – jednego z najstarszych mostów wiszących na świecie, o długości 1834 m (przęsło główne znajdujące się nad wodą ma długość 486 m), szerokości 26 m i wysokości 84 m. Łączy nowojorskie dzielnice Brooklyn i Manhattan, które oddziela od siebie East River. Budowę mostu ukończono w 1883. Był wtedy jednym z największych stalowych mostów wiszących na świecie. Most Brookliński jest zaliczany do najsłynniejszych obiektów Nowego Jorku. Spacer po moście podczas którego zrobimy fascynujące zdjęcia Nowego Yorku. Most znany jest z wielu filmów Hollywood. Spacer po mieście, Ratusz, budynek Sądu Najwyższego, spacer po Chinatown i obiad w chińskiej dzielnicy. Przejazd autobusem turystycznym na Times Square,  wieczorny pobyt na Times Square, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, dzisiaj przejazd metrem i całodniowy pobyt na Coney Island Beach – najsłynniejszej plaży w Nowym Yorku. Obiad w kultowej pizzerii.  Po powrocie zakupy w ulubionych sklepach. Wieczorny spacer po Manhattanie.

7 dzień

Po śniadaniu, ostatnie fascynujące zakupy w Macy’s i  pożegnanie Nowego Yorku. Przejazd na lotnisko prywatnym busem , pożegnanie  Stanów Zjednoczonych.  Przelot do Polski.

CENA: od 3150 zł + 1960 $ + bilet lotniczy

TERMIN: rok 2024

Cena zawiera: przedstawiony  program, opiekę pilota i przewodnika, wszystkie przejazdy transferowe, zakwaterowanie w hotelu**lub *** w centrum, opiekę kadry, wszystkie bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i  na wszystkie atrakcje, przejazdy autobusami turystycznymi oraz innymi środkami transportów miejskich. Ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera: biletów lotniczych $ upoważnienia amerykańskiego systemu ESTA uprawniającego do wjazdu  do USA $  wyżywienia – śniadania i obiadokolacje są organizowane i rezerwowane przez  biuro w ciekawych  i znanych restauracjach a uczestnicy zamawiają sobie na co maja ochotę wg własnego budżetu $ obowiązkowej opłaty TFG i TFP w kwocie 30 zł $ dobrowolnego ubezpieczenia od rezygnacji

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

About the Author

Leave a Reply

*