GNIEW-MALBORK-GDAŃSK-GDYNIA-TORUŃ – 3 DNI

Zamek w Gniewie, Akwarium Gdyńskie, Zamek w Malborku, Planetarium

PROGRAM:

DZIEŃ  1               

 • Wyjazd autokarem z Poznania w godzinach porannych, przejazd do Gniewu, ognisko z pieczeniem kiełbasek na podzamczu, żywa lekcja historii. „Husaria  chluba oręża polskiego” – spektakl konny z udziałem dwukonnego pocztu chorągwi husarskiej marszałka województwa pomorskiego. Uczestnicy poznają dzieje husarii, jej uzbrojenia i taktyki oraz będą uczestniczyć w musztrze i ćwiczeniach pocztu husarskiego w gonitwie z kopią do pierścieni, zażywania koncerza, szabli, pałasza i pistoletu, pamiątkowe zdjęcie z husarzami, wędrówka po warsztatach dawnych rzemieślników – uczestnicy pod opieką przewodnika odwiedzą warsztaty: drukarski, garncarski, tkacki, mennicę, strzelnicę zamkową oraz gabinet „relaksacyjny” kata gniewskiego. Podczas każdego warsztatu zapoznają się z tajnikami poszczególnych profesji, samodzielnie wykonując starodruki, garnki, monety itp. Nocne zwiedzanie zamku z pochodniami, spotkanie z Duchem Gniewskim.

 

DZIEŃ 2

 • Przejazd do Gdańska – zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem, m.in. kościół NMP, Ratusz Główny, Długi Targ, Żuraw, przejazd do Gdyni, wizyta w Akwarium (Oceanarium). Akwarium Gdyńskie to niezwykłe miejsce w centrum Gdyni otoczone z trzech stron morzem, w którym podziwiać można niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej.

 

DZIEŃ 3

 • Przejazd do Malborka – zwiedzanie z przewodnikiem zamku krzyżackiego, największej ceglanej twierdzy w Europie.
 • Szlakiem „Tajemnic Zamku Malbork”, rozwiązuj zagadki i zadania, odkrywaj sekrety krzyżackie. W wędrówce towarzyszyć Ci będzie wykwalifikowany przewodnik, wspólnie z nim wybierzecie skrybę. Będzie on skrupulatnie notował litery hasła, które wspólnie odczytacie w spowitych ciemnością zamkowych piwnicach.
 • Przejazd do Torunia – jednego z najpiękniejszych miast Polski. GRA MIEJSKA – zwiedzanie Starówki z przewodnikiem poprzez aktywny udział dzieci w grze miejskiej (m.in. Krzywa Wieża, katedra świętojańska, kościół NMP, ratusz, pomnik Mikołaja Kopernika).
 • Seans w Planetarium PRZYKŁADOWY SEANS: „W poszukiwaniu życia” o poszukiwaniu warunków do rozwoju życia na innych obiektach w Kosmosie. Wiążemy to z faktem istnienia wody i tym tropem wyruszamy najpierw na Marsa, a potem ku wybranym księżycom Jowisza i Saturna. Przyglądamy się narodzinom Ziemi i kształtowaniu jej powierzchni. Opowiadamy, jak rodziło się życie na naszej planecie i jak zmieniał się jej krajobraz w dawnych erach, gdy kilka razy mieliśmy do czynienia z katastrofami i masowym wymieraniem gatunków. Na zakończenie udajemy się daleko, do nowo odkrytych planet poza Układem Słonecznym, zastanawiając się, czy na nich również odnaleźć można warunki do rozwoju życia. Powrót do Poznania w godzinach wieczornych.

 

Cena dla min. 40 uczestników + 3 opiekunów: od 475 zł /os.
(Oferty dla mniejszej liczby osób zostaną skalkulowane indywidualnie na życzenie Klienta)

 

ŚWIADCZENIA:

 • Transport autokarem
 • Opieka pilota 
 • Ubezpieczenie NNW
 • Wyżej wymieniony program
 • Zakwaterowanie i wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja)
 • Oferta dla min. 40 os + trzech opiekunów

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

About the Author

Leave a Reply

*