21 lut 2021

Biuro podróży sportom Front-Lato 2023, Sort-Polska

GIERŁOŻ – KURS RATOWNIKA WOPR

wiek 12-18 lat

Gierłoż położona jest w centrum Wielkich Jezior Mazurskich, wśród rozległych kompleksów leśnych. Umożliwia to realizację aktywnych zajęć na lądzie i wodzie. Ośrodek jest położony nad czystym jeziorem, jego teren jest obszerny, zróżnicowany, zadrzewiony, z boiskami, kortem tenisowym i miejscami do zajęć sportowo-rekreacyjnych. Na części terenu bezpłatne Wi-Fi. Uczestnicy mają dostęp do nowo wybudowanego miejsca rekreacji nad jeziorem (plaża, kąpielisko, toalety, boiska). Okolice ośrodka sprzyjają organizacji obozowych aktywności – jeziora z kąpieliskami, gdzie prowadzimy zajęcia wodne, żeglarskie, plażujemy i wypoczywamy oraz rozległe tereny leśne, polne, łąkowe do wypraw quadowych, rowerowych, bitew ASG i paintballowych czy zajęć militarnych. Okolice Gierłoży to teren wprost wymarzony do jazdy quadami. Bezdroża, tereny zalesione, drogi polne, łąkowe, piaszczyste umożliwiają organizację długich wypraw quadowych w klimacie prawdziwego „off-roadu” ze stopniem trudności dostosowanym do umiejętności jadącej grupy. Specjalny system szkolenia pozwala uczestnikom na systematyczne podnoszenie kwalifikacji. Poza zajęciami specjalistycznymi dla wszystkich uczestników organizujemy wspólne zajęcia i atrakcje – wyprawy rowerowe, spływy kajakowe, plażowanie i kąpiele w jeziorze, rejsy żeglarskie, zajęcia z pierwszej pomocy, gry terenowe, strzelectwo – strzelanie z wiatrówek, łuków i proc, gry sportowe, ogniska, oraz „wieczorną kawiarenkę” (dla starszych także w czasie ciszy nocnej) z kręgielnią, salą gier (bilard, cymbergaj, pin-pong). Tu organizujemy dyskoteki, karaoke, wieczory filmowe, robimy gofry, grilla albo gramy w Mafię.

PROGRAM:

Obóz, podczas którego odbywa się szkolenie dające uprawnienia ratownicze WOPR. Zajęcia to m.in: egzamin sprawnościowy, pływanie stylowe i w ubraniu, skoki ratunkowe oraz sposoby bezpiecznego wejścia do wody, podstawy nurkowania, posługiwanie się podręcznym sprzętem ratowniczym (koło, rzutka, węgorz i inne), holowanie poszkodowanych, symulowane akcje ratownicze, zawody. Oprócz szkolenia ratowniczego rejsy żeglarskie, pływanie na deskach, wyprawy kajakowe i rowerowe i inne aktywności obozowe. Uprawnienia można zdobywać kolejno, osoby mające 16 lat mogą uzyskać oba stopnie podczas jednego obozu.

Program wspólny wszystkich obozów:
Wyprawy rowerowe i kajakowe, rejsy żeglarskie, rowery wodne, gry i zajęcia sportowe, wyjścia na kąpielisko i na plażowanie, holowanie na deskach za motorówką, strzelnica (wiatrówki, proce, łuki), festiwal kolorów (z proszkami Holi), aktywne gry i zajęcia integracyjne: gra flagi, podchody, mecz kadra-uczestnicy, pin-ball, bilard, ping-pong, badmington, kręgle na profesjonalnym torze, ogniska z pieczeniem kiełbasek, grillowanie, wieczorna kawiarenka z dyskoteką, karaoke, grą w Mafię.

 

Program fakultatywny

– Park Linowy – 100 PLN.

– Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo – 100 PLN.

– Aquapark Tropicana Mikołajki – 100 PLN.

– Dodatkowa jazda quadem 75 PLN/godzina.

– Dodatkowy paintball: 120 PLN (pół dnia zajęć).

– Gokarty 120 PLN (jeden wyjazd, ok. 21 minut jazdygokartem).

– Drony – szkolenie z prowadzenia drona, zajęcia z montażu filmów i edycji zdjęć 300 PLN.

– Egzamin na Młodszego Ratownika WOPR – 380 PLN

– Egzamin na Ratownika WOPR – 400 PLN

 

Cena: od 2349 zł/os 

 

TERMINY:

  • 02-12.07.2022
  • 13-23.07.2022
  • 24.07-03.08.2022
  • 04-14.08.2022
  • 15-25.08.2022

 

CENA ZAWIERA:

Zakwaterowanie: Ośrodek Księżycowy Dworek w Gierłoży. 10 noclegów w pawilonach hotelowych w pokojach 2,3,4 osobowych (w każdym pokoju telewizor, łazienka – wc + prysznic) oraz w dużych domkach-bungalowach (w każdym łazienka wc + prysznic), stołówka i wiele sal zajęciowych do organizacji obozowych zajęć, dyskotek i imprez, sala na „wieczorną kawiarenkę”.

Wyżywienie: Całodzienne (3 posiłki). Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu + prowiant na drogę powrotną. 

Transport: autokar turystyczny (obóz Z Psem Na Wakacje autokar/pociąg). 

Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15000 PLN. Opieka wychowawcy/instruktora. Realizacja programu.

CENA NIE ZAWIERA:

Dopłaty za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży, programu fakultatywnego

Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.

Stawki za dodatkowe ubezpieczenie:

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną – 4,2% ceny imprezy

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 6,2% ceny imprezy

Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną – 2,2% ceny imprezy

Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 3,2% ceny imprezy

 

Informacje praktyczne:

Program jest realizowany w zależności od pogody i predyspozycji psychofizycznych uczestników. Obowiązkowa kaucja zwrotna 50 PLN płatna na miejscu na pokrycie ewentualnych strat w sprzęcie lub wyposażeniu ośrodka. Na obóz WOPR i quadowe: 2 zdjęcia legitymacyjne. Zabierz ze sobą: rękawiczki bez palców (rowerowe), ciepłą bluzę, długie spodnie, dres, polar, sztormiak lub nieprzemakalną kurtkę z kapturem, czapkę z daszkiem lub inne nakrycie głowy, buty plażowe – do pływania i zabawy w jeziorze (mogą być też sandały z zapięciem), klapki, kalosze lub buty nieprzemakalne. Mały plecak, okulary przeciwsłoneczne, bidon na wodę, latarkę, środki przeciw komarom i kleszczom, krem z flirtem UV. Dodatkowo obozy paintballowo-quadowo-gokartowe-asg: ubranie „polowe” do zajęć w terenie, ciężkie buty za kostkę. Nie dopuszczamy do zajęć w adidasach itp. obuwiu. Chętni dodatkowo mogą zabrać: indywidualne ochraniacze quadowe tzw. buzzery-zbroje, nakolanniki, nałokietniki, gogle, kominiarki, camelback itp. Planowany przyjazd do ośrodka ok. 20.30. Planowany wyjazd z ośrodka ok. 06.30. Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż 16.00, wyjazd nie później niż godzina 11.00.
Dopłata do egzaminów: Młodszy Ratownik WOPR – 380 PLN, Ratownik WOPR – 400 PLN

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN

About the Author

Leave a Reply

*