26 lut 2021

PRZYGODA PO KRAKOWSKU

Dzieci i młodzież od 8-12 lat, 13-18 lat

Odkryjcie wyjątkową stolicę Małopolski i sprawdźcie od podszewki, co powoduje, że tak wiele osób uznaje Kraków za jedno z najpiękniejszych miast Polski. Miasto poznacie aktywnie poprzez gry miejskie, questy, z perspektywy wyprawy kajakowej i wiele innych fascynujących atrakcji.

REJS JACHETM – profesjonalny sternik wprowadzi Was w świat żeglowania a praca zespołowa na jachcie odkryje
przed Wami tajemnice życia na łodzi.

WIOSKI ŚWIATA – z jakiego powodu chatki w Afryce mają kształt koła i nie ma w nich żadnych kątów? Dlaczego w Australii domy buduje się na palach? Dlaczego wchodząc do mongolskiej jurty nie można nadepnąć na jej próg?
Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w Wioskach Świata – tu na około trzech hektarach powierzchni zobaczymy
niemal cały świat. W Afryce dotkniemy słonia, w Australii zagramy na bębnie, w Mongolii wydoimy zwierzę zwane
jakiem, a w Ameryce Południowej spotkamy lamę.

MIASTOtoPLANSZA – gra miejska po Krakowie. Ta gra to INTEGRACJA – AKTYWNOŚĆ – RYWALIZACJA – POZNAWANIE – ZABAWA. Nie ma lepszej metody na zwiedzanie miasta!

PARK TRAMPOLIN – szalone chwile z prostymi akrobacjami, basenem piankowym czy unoszeniem się w powietrzu, które są tutaj na porządku dziennym.

NA TROPIE MROCZNYCH TAJEMNIC – w czasie wycieczki po Podgórzu odkryjecie mroczne, tajemnicze miejsca gdzie według tradycji mieszkał czarnoksiężnik – pan Twardowski , wytropimy czarcie ślady, dowiemy się gdzie stała szubienica, a być może spotkamy Czarną Damę pilnującą skarbów! Wycieczka po Podgórzu będzie także lekcją historii w terenie. Dowiemy się, dlaczego to na Podgórzu powinniśmy świętować odzyskanie Niepodległości i co tu się działo w czasie II wojny światowej. Dowiemy się jak założono getto, dlaczego na pl. Bohaterów Getta ustawiono krzesła i czym była lista Schindlera.

KOPIEC KRAKUSA – wyprawa na wzniesienie, które według legendy jest mogiłą legendarnego założyciela Krakowa. W rzeczywistości tajemnica goni tu tajemnicę… pewne jest, że kopiec to najstarszy punkt w mieście, który musimy odwiedzić! Zwiedzimy również znajdujący się tuż obok olbrzymi kamieniołom będący miejscem pracy ludzi
osadzonych w nazistowskim obozie funkcjonującym na tych terenach w okresie II wojny.

AQUAPARK – tropikalna wyspa w centrum miasta z wieloma atrakcjami: zjeżdżalnie zewnętrzne (pontonowa
KONGO, ekstremalnie szybka NITRO, TWISTER i SPEED FIRE) oraz pontonowa zjeżdżalnia wewnętrzna MAMBA!
Ponadto: Rwąca Rzeka, ścianki wspinaczkowe, Tęczowa Ścieżka, kolorowy Brodzik z Wyspą Piratów, chlapiącymi
wodą zwierzakami, statkiem pirackim z wodnymi armatkami, trzema małymi zjeżdżalniami i Magicznym Grzybkiem.
Niezależnie od pogody tu zawsze panuje tropikalny klimat!

OGRÓD DOŚWIADCZEŃ – na rozległych terenach parku znajdują się urządzenia, których zadaniem jest pobudzać do myślenia i uczyć, ale również bawić tak, by przyswajanie wiedzy stało się przyjemnością, niezależnie od wieku.
Urządzenia rozmieszczone są w grupach tematycznych obejmujących optykę, hydrostatykę, akustykę, mechanikę i
magnetyzm a także nawiązujące nazwą do swego patrona Lem – birynty, geo – gródki oraz zapachowo – dział dla
nosa i nie tylko.

OJCOWSKI PARK NARODOWY – i najpiękniejsza dolina w Polsce – Dolina Prądnika. To zdecydowanie najbardziej malownicza część Jury Krakowsko – Częstochowskiej bogata w formy przyrodnicze jak bramki czy iglice skalne i kulturowe np. ruiny zamku w Ojcowie. Podczas spaceru sprawdzimy również, którą jaskinię wybrał na kryjówkę Władysław Łokietek uciekając przed najazdem Czechów.

KUCHNIA PO KRAKOWSKU – Kraków i jego okolice to nie tylko miejsca, ale także tradycyjna, ciekawa i typowa dla tego regionu kuchnia. Spróbujecie sił piekąc własne obwarzanki czy przygotowując maczanki po krakowsku znane jako pierwszy polski street food. A na deser obowiązkowo kremówka papieska…palce lizać!!!

ONE MINUTE CHALLENGE – grupowa i indywidualna rywalizacja w wielu 1-minutowych kategoriach – kto wygra turniej?

KAJAKIEM PO WIŚLE – gdyby nie Wisła nie byłoby Krakowa. Podczas tej wodnej przeprawy spojrzymy na to piękne miasto z innej perspektywy. To możliwość odcięcia się od zgiełku aglomeracji przy jednoczesnym bliskim obcowaniu z naturą. Wszystko cicho, spokojnie i bezpiecznie.

QUEST VIA REGIA – nowoczesne zwiedzanie miasta podążając po jego najważniejszych punktach: Plac Matejki – Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, ulica Floriańska, Rynek Główny, Sukiennice, Bazylika Mariacka, Uniwersytet Jagielloński – Collegium Maius, ulica Grodzka, ulica Kanonicza, Zamek Królewski na Wawelu, Smocza Jama, Krypta Zasłużonych na Skałce. Questy to sposób na uchwycenie ducha miejsca w szczególności poprzez zwrócenie uwagi na często z pozoru zupełnie zwyczajne, codziennie mijane miejsca i dostrzeżenie w nich wyjątkowości, wartości i atrakcyjności.

ROAD TO SPORT – nie ma obozu bez sportowej rywalizacji – oczywiście wszystko w charakterze dobrej zabawy i grupowej integracji.

RELAKS NAD JEZIOREM – wakacje to przede wszystkim woda, leżing i bezpieczne kąpiele.

PLANSZÓWKOWY ZAWRÓT GŁOWY – ciekawe i dające do myślenia gry wzbogacą program obozowy.

KARAOKE I DYSKOTEKI – będzie muzycznie i tanecznie po to aby się z uśmiechem integrować!

 

PROGRAM FAKULTATYWNY:

 • Fotorelacja obozowa na płycie CD – 40 PLN/os.
 • Fotorelacja obozowa do pobrania online – 35 PLN/os.
 • Park linowy- spora dawka adrenaliny i zabawa na świeżym powietrzu- 40 PLN/os.
 • Energylandia- zabawa w największym w Polsce parku rozrywki- 200 PLN/os.

 

CENA: od 1799 zł

 

TERMINY:

 • 26.06-06.07.2021
 • 07-17.07.2021
 • 18-28.07.2021
 • 29.07-08.08.2021
 • 09-19.08.2021

 

CENA ZAWIERA:

 • ZAKWATEROWANIE – 10 noclegów w Ośrodku Szkoleniowo – Żeglarskim Horn w Krakowie. Pokoje 2,3,7,8, – osobowe (możliwe łóżka piętrowe) z łazienkami na każdym piętrze. Na terenie ośrodka darmowe Wi Fi, duża sala wyposażona w sprzęt multimedialny, sala gimnastyczna, stół do ping – ponga, siłownia, plaża.
 • WYŻYWIENIE – całodzienne (3 posiłki). Pierwszym posiłkiem: kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu i prowiant na drogę powrotną.
 • Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN
 • Opieka kadry pedagogicznej i Realizacja programu.

CENA NIE ZAWIERA:

 • TRANSPORTU – dopłata 150 zł
 • obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

About the Author

Leave a Reply

*