Biuro podróży sportom Front-Dla seniorów, Sort-Polska

ZAKOPANE, KRAKÓW, WIELICZKA – 4 DNI

PROGRAM:

DZIEŃ 1

 • Wyjazd autokarem z Poznania w godzinach porannych, przejazd do Wieliczki, zwiedzanie Kopalni Soli TRASA GÓRNICZA – roboczy strój, kask, lampa – wyruszający pod ziemię turyści otrzymują ekwipunek godny górników. Na trasie górniczej przydadzą się również wygodne buty oraz cieplejsza odzież. Przygoda rozpoczyna się od zjazdu najstarszym istniejącym w Wieliczce szybem górniczym – szybem Regis. Nad wyprawą czuwa doświadczony przewodnik zwany przodowym. Zna kopalnię od podszewki, pewnie prowadzi po labiryncie komór i korytarzy, jest dla grupy niedoświadczonych śleprów (początkujących w zawodzie górnika) najlepszym nauczycielem podziemnego fachu. Przodowy każdemu uczestnikowi ekspedycji przydzieli górniczy zawód oraz zadanie do wykonania. Śleper samodzielnie mierzyć będzie poziom stężenia metanu, wyszukiwać i transportować sól, wyznaczać drogę i badać nieznane sobie komory. Pozna w praktyce codzienne podziemne życie, a także tajniki górniczych tradycji i obrzędów.  Zawód górnika wymaga zaangażowania, jest przepustką do poznania tajemnic podziemnego świata. Trasa górnicza to niezapomniana przygoda, fascynujące spotkanie z górniczymi tradycjami i obrzędami.
 • Przejazd do Zakopanego – zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja, nocleg

 

DZIEŃ 2       

 • Śniadanie, piesza wycieczka do schroniska na Ornaku – Dolina Kościeliska – druga co do wielkości dolina po polskiej stronie . Ta walna dolina, czyli taka, która rozpościera się od podnóża Tatr aż po ich grzbiet, ma 9 km długości i ok. 27 km szerokości, co daje powierzchnię 35 km2. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż Dolina Kościeliska jest prawdziwym arcydziełem Matki Natury. Przez dolną jej część przepływa Potok Kościeliski, a górną tworzą krystaliczne skały o zbójnickich kształtach i nazwach
 • Wjazd kolejką na Gubałówkę
 • Przejście na Butorowy Wierch, zjazd wyciągiem krzesełkowym lub zejście piesze
 • Obiadokolacja, nocleg

 

DZIEŃ 3       

 • Śniadanie, całodzienna wycieczka z przewodnikiem górskim nad Morskie Oko – to największe jezioro w Tatrach leży w Dolinie Rybiego Potoku. Samo jezioro jest pochodzenia polodowcowego i ma powierzchnię 35h, a największa głębokość to 51m. Woda jest bardzo przejrzysta, widoczność sięga 12m w głąb.
 • Powrót do Zakopanego, zwiedzanie miasteczka, obiadokolacja, wieczorny spacer po Krupówkach – najbardziej reprezentacyjną ulicą w Zakopanem, nocleg

 

DZIEŃ 4       

 • Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Krakowa
 • Zwiedzanie miasta z przewodnikiem – przejście trasą królewską wiodącą od bazyliki św. Floriana na placu Jana Matejki, obok Barbakanu, przez Bramę i ulicę Floriańską, Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki (czas wolny) ulicę Grodzką, Senacką i Kanoniczą (najstarsza ulica w Krakowie) aż na Wzgórze Wawelskie. To właśnie tędy wjeżdżały do Krakowa i na Wawel orszaki królewskie wracające ze zwycięskich pól bitewnych, posłowie innych Państw składający hołd królowi i biskupi krakowscy udający się na kongres do katedry.
 • Zwiedzanie budowli i ogrodów Wawelu – trasa zaczyna się na wystawie Wawel. Zaginiony przy modelu XVIII-wiecznego Wawelu, prowadzi przez dziedzińce: zewnętrzny i arkadowy do ogrodów królewskich. Z tarasu dolnego ogrodów przechodzimy wąskimi schodkami obok podstawy Kurzej Stopki i wieży wybudowanej w czasach króla Zygmunta III Wazy, na stoki, przed północna fasadę zamku. Możemy z tego miejsca podziwiać wspaniałą panoramę starego Krakowa – płatne dodatkowo ok. 25 zł/os.
 • Zwiedzanie Reprezentacyjnych Komnat Królewskich, Katedra Wawelska wraz z Dzwonem Zygmunta oraz kryptami – płatne dodatkowo 29 zł/os.
 • Szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównegoto wystawa, będąca w istocie parkiem archeologicznym, ukazująca rolę Krakowa w średniowiecznej Europie. Ponad cztery metry pod powierzchnią Rynku zwiedzający mogą zobaczyć pozostałości najstarszych świeckich budowli Krakowawraz ze średniowiecznymi brukami i reliktami wodociągów, a także zachowane do dziś mury Małej i Wielkiej Wagi oraz Kramów Bogatych, w których średniowieczni kupcy sprzedawali swoje towary – płatne dodatkowo  27 zł/os.
 • Kopiec Tadeusza Kosciuszki to najsłynniejszy z czterech krakowskich kopców. Sam Kościuszko był z Krakowem mocno powiązany: to tutaj własnie wydał akt insurekcji, tutaj składał przysięgę na Rynku Głównym 24 marca 1794 r. (co upamiętniono stosowną tablicą), to w krakowskiej Starej Synagodze przemawiał z bimy by zachęcić Żydów do udziału w powstaniu. Po śmierci Naczelnik zostal pochowany w Krypcie św. Leonarda w katedrze na Wawelu. Zamiast tradycyjnego pomnika wybrano formę ziemnej mogiły – kopca naśladującego prastare grobowce Wandy i Kraka, nawiązanie to było czytelne i świadome. Idea sypania kopca została ogólnie zaaprobowana przez władze Wolnego Miasta Krakowa. Jako lokalizację wybrano wzgórze Sikornik (355 m n.p.m.). Czas sypania kopca to lata 1820 – 1823. Na miejsce przywieziono ziemię z pól bitewnych spod Racławic, Maciejowic i Szczekocin (miejsca najważniejszych bitew w czasie Insurekcji Kościuszkowskiej). Kopiec uroczyscie ukończono w październiku 1823 roku, uroczystości towarzyszyło przywiezienie ziemi z pola bitwy spod Dubienki. – płatne dodatkowo 10 zł/os.
 • Powrót do Poznania w godzinach wieczornych

 

Cena dla min. 20 uczestników: od 846 zł/os.
Cena dla min. 40 uczestników: od 725 zł/os.

 

ŚWIADCZENIA:

 • Transport autokarem
 • Opieka pilota i przewodników
 • Ubezpieczenie NNW
 • Wszystkie w/w  świadczenia wraz z biletami wstępu oprócz opcji dodatkowo płatnych

 

CENA NIE ZAWIERA: obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

About the Author

Leave a Reply

*