03 mar 2021

WAKACJE W SIODLE

Dzieci i młodzież od 8 – 17 lat

Konie to niezwykłe zwierzęta, są jednymi z najlepszych przyjaciół człowieka. Dzięki swojemu usposobieniu mogą brać udział w zawodach sportowych  a jednocześnie  pomagać leczniczo i terapeutycznie. Jazda konna i obcowanie z końmi ma mnóstwo zalet psychologicznych w przypadku dzieci a także wpływa prawidłowo na układ kostno-mięśniowy dorastającego młodego człowieka.  Zalecana jest do utrzymania nawyku prawidłowej postawy. Wpływa pozytywnie na psychikę, a równocześnie dostarcza przyjemnych wrażeń dając możliwość spędzania czasu blisko natury.

CEL: Odpoczynek na łonie przyrody z daleka od miejskiego zgiełku i zanieczyszczonego powietrza, nauka i doskonalenie jazdy na koniu, wychowanie w duchu ekologicznym, nawiązywanie więzi ze zwierzętami, integracja w grupie rówieśników; współdziałanie i solidarność  w grupie; twórcze spędzanie czasu podczas wspólnych działań i zabaw; rozwijanie cech psychomotorycznych podczas zaplanowanych zajęć tematycznych; nauka odpowiedzialności.

MIEJSCE – ZAKWATEROWANIE: Pobyt w rodzinnym Ośrodku  Wypoczynkowym „Wrzos” w Stęszewku, który usytuowany jest w samym sercu przepięknej  Puszczy Zielonki, oddalony zaledwie 25 km od Poznania. Właściciele roztaczają opiekę nad dziećmi, tworząc rodzinną atmosferę i zapewniając bezpieczeństwo. Na terenie ośrodka znajduje się boisko do koszykówki i piłki siatkowej. Teren jest ogrodzony i oświetlony.

ZAJĘCIA I NAUKA JAZDY KONNEJ: Zajęcia odbywają się w stadninie „Liljówka” w Stęszewku.

Klub Jeździecki posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego oraz profesjonalnych i doświadczonych trenerów, którzy szkolą na najwyższym poziomie od podstaw po sport międzynarodowy dzieci i młodzieży.

WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie + podwieczorek. Posiłki są przygotowywane z produktów ekologicznych, odpowiednio zbilansowane zdrowotnie i kalorycznie dla dzieci w wieku szkolnym.

OPIEKA: Zajęcia poza  czasem w siodle prowadzą opiekunowie – nauczyciele

PROGRAM:

Dzień 1

 • 12:30 – 13:00 – Przyjazd do ośrodka w Stęszewku
 • Zakwaterowanie w pokojach w ośrodku, zapoznanie się z obiektem i terenem zewnętrznym oraz z kadrą opiekuńczą.
 • Obiad
 • 15:00 – I dzień z końmi – Omówienie zasad bezpieczeństwa; zwiedzanie stadniny, sprawdzenie poziomu zaawansowania uczestników; zapoznanie i dobranie odpowiednich koni.
 • Kolacja, Zajęcia integracyjne, poznanie się uczestników, nocleg

 

Dzień 2 – 6

 • Śniadanie
 • 09:30 – 12:30 – zajęcia w stajni, na których dowiemy się jak obchodzić się z koniem: karmienie, czyszczenie, pielęgnacja, siodłanie, rynsztunek konia – dowiemy się jaki sprzęt używany jest w jeździectwie oraz jak go pielęgnować. Doświadczona kadra udzieli porad jak przygotować się do jazdy, a także będzie zwracać uwagę na zasady bezpieczeństwa obowiązujące w stajni, przy koniach oraz w trakcie zajęć; lekcje jazdy konnej lub na lonży w zależności od poziomu zaawansowania uczestnika; wyjazdy w plener w asyście wagonetu; uczestniczenie  w odpasach
 • Obiad
 • Odpoczynek
 • 15:30 – 18:30 – zajęcia w stajni, przygotowanie konia lub kuca; lekcje jazdy konnej lub na lonży w zależności od poziomu zaawansowania uczestnika; „Dzień Piękności Konia” – uczestnicy podzieleni na grupy będą przygotowywać konie do wyborów najpiękniejszego konia obozu
 • Gry i zabawy wieczorne m.in. zawody sportowe; gry terenowe, spacery leśne, podchody z zagadkami, kalambury, „hand made” – zrób coś z niczego, konkursy talentów, quizy, zabawa przy muzyce, ognisko  z kiełbaskami. W ostatnim dniu uroczyste podsumowanie obozu oraz rozdanie dyplomów przy ognisku.
 • Nocleg, cisza nocna

 

Dzień 7

 • Do godz. 09:30 – odbiór dzieci z ośrodka przez rodziców /opiekunów prawnych

 

Cena: 1590 zł/os.

 

TERMINY:

 • 04-10.07.2021
 • 11-17.07.2021
 • 18-24.07.2021
 • 25-31.07.2021
 • 01-07.08.2021
 • 08-14.08.2021
 • 15-21.08.2021

 

CENA ZAWIERA: 6 noclegów w pokojach 3-5 osobowych z łazienkami, pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie + podwieczorek), opieka doświadczonej, profesjonalnej i wykwalifikowanej kadry, 11 lekcji jazdy lub na lonży (lonże są półgodzinne); ubezpieczenie NNW 10 000 zł

CENA NIE ZAWIERA: Transportu do i z ośrodka (Adres: Ośrodek Wypoczynkowy „Wrzos” Stęszewko, 62-010 Pobiedziska); świadczeń nie wymienionych w ofercie; dobrowolnego ubezpieczenia na wypadek rezygnacji – 38 PLN oraz dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów przerwania imprezy turystycznej – 19 PLN (zachorowanie w trakcie pobytu); obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN

UWAGA! Program może być modyfikowany w zależności od pogody. Na każdym turnusie może być 5 osób początkujących. Jazda sportowa po wcześniejszym zgłoszeniu. Możliwość przygotowania i podejścia do egzaminu PZJ po wcześniejszym zgłoszeniu. Można przyjechać z własnym koniem – dopłata 300 PLN

WAŻNE!!! Rezerwując obóz letni w kraju, można opłacić część kosztów wyjazdu za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego  (500 zł na uczestnika)

WAŻNE!!! Na obóz prosimy zabrać ze sobą: legitymację, wypełnioną kartę kolonijną, wygodny strój do jazdy konnej, latarkę, rękawiczki do jazdy i cienką czapkę pod kask, kurtkę przeciwdeszczową, czapkę z daszkiem lub chustę, która ochroni głowę przed słońcem, maseczkę wielorazową lub kilka jednorazowych, rękawiczki ochronne, mały płyn dezynfekujący do rąk

UWAGA! DZIECI BIORĄCE UDZIAŁ W OBOZIE JEŹDZIECKIM  NIE MOGĄ MIEĆ OBJAWÓW PRZEZIĘBIENIA ORAZ INFEKCJI W DNIU PRZYJAZDU. Organizator zapewnia spełnienie wszelkich obostrzeń i warunków sanitarnych,  środki dezynfekujące oraz przestrzeganie higieny i czystości.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

About the Author

Leave a Reply

*