19 kw. 2021

USA

NOWY JORK

PROGRAM:
DZIEŃ 1

Wylot z Poznania do Nowego Jorku.

Przylot do Nowego Jorku, przejazd prywatnym busem z lotniska do miejsca zakwaterowania. W zależności od godzin lotu, będzie ułożony program w tym dniu. Wieczorny spacer po rozświetlonym Manhattanie i poznanie klimatu miasta. Nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Nowego Jorku epicentrum globalnej kultury, rozrywki i finansów. Zaczniemy od słynnej 5th Ave z najdroższymi sklepami na świecie. Po drodze miniemy Public Library i Bryant Park. Następnie odwiedzimy Grand Central Terminal – architektoniczną atrakcję, jeden z najsłynniejszych dworców na świecie. Zobaczymy Chrystler Building, Rockefeller Center, słynne Radio City Music Hall. Wejdziemy do Katedry św. Patryka, no i wreszcie odwiedzimy znaną dzielnicę teatralną Broadway oraz staniemy na Times Square w centrum Manhattanu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. Zobaczymy Flatiron Buiding – najcieńszy budynek w Ameryce oraz Empire State Buliding. Powrót do hotelu I pobyt na basenie. Przejście na Obiadokolację przy Times Square. Pójdziemy także w górę Manhattanu, żeby zobaczyć Trump Tower, Plaza Hotel i znaną z filmów figurę LOVE. Wieczorem wjazd na Rockefeller Center – taras widokowy Top of The Rock. Nocleg.

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Pobyt na basenie hotelowym, oraz nabranie siły przed intensywnym dniem. Tego dnia zobaczymy niezwykłe i największe na świecie Muzeum Historii Naturalnej. Obiad. Następnie przejdziemy do słynnego Central Park, a w nim czeka nas niespodzianka – Bike Tour Central Park. Wycieczki rowerowe prowadzone są przez profesjonalnych przewodników, z użyciem najwyższej jakości rowerów hybrydowych, wycieczka prowadzona w języku angielskim. Dwugodzinna wycieczka prowadzi do najpopularniejszych miejsc Central Parku m.in Fontanny Bethesda i Truskawkowych Pól z pamiątkową mozaiką na cześć Johna Lennona (Imagine) i budynkiem Dacota, gdzie muzyk mieszkał wraz ze swoja żoną Yoko Ono. Powrót na Times Square, wieczorny spacer po Brodway’u, nocleg.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie. Dalsze odkrywanie Nowego Jorku. Przejście do Battery Park – w programie niezwykła atrakcja Statue of Liberty & Ellis Island. Rejs statkiem/promem, na pokładzie którego będziemy mogli zobaczyć Statuę Wolności – symbol wolnej Ameryki oraz pierwszy przystanek emigrantów w Ameryce. Kolejnym punktem zwiedzania będzie fascynująca wizyta na amerykańskim lotniskowcu, przerobionym na muzeum – Intrepid Sea & Air and Space Museum, gdzie zobaczymy prom kosmiczny, samoloty, okręty wojenne, symulatory lotów, kino 4D itp. Następnie przejazd turystycznym autobusem piętrowym znaną Wall Street i zdjęcie przy słynnym posągu byka – Charging Bull. Zobaczymy budynek Nowojorkiej Giełdy oraz Trinity Church (najwyższy kościół w Nowym Jorku o wysokości 86 m). Odwiedzimy też niezwykłe – 9/11 Memorial & Museum – zobaczymy miejsce w którym stały dwie wieże oraz interaktywne muzeum, które mieści się częściowo pod ziemią. Zapoznamy się z wydarzeniami z 11 września 2001 roku. „We will never forget” („Nigdy nie zapomnimy”), to w kontekście zamachów z 11 września, najczęściej powtarzane hasło w Ameryce. W maju 2014 roku, 13 lat po tragedii otwarto muzeum, które zdaje się wpisywać w te słowa. Moc muzeum drzemie przede wszystkim w jego lokalizacji – ekspozycja o powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych mieści się 21 metrów pod ziemią, w archeologicznym sercu World Trade Center, w tzw. „Strefie 0″. Odwiedzający stopniowo zanurzają się w dół ekspozycji, od dobrze oświetlonego poziomu ulicy, w ciemne podziemia. Powrót na Manhattan i obiadokolacja. Wieczorny spacer i zakupy na Manhattanie. Nocleg.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Dzisiaj udamy się turystycznym autobusem w okolice Mostu Brooklińskiego – jednego z najstarszych mostów wiszących na świecie, o długości 1834 m (przęsło główne znajdujące się nad wodą ma długość 486 m), szerokości 26 m i wysokości 84 m. Łączy nowojorskie dzielnice Brooklyn i Manhattan, które oddziela od siebie East River. Budowę mostu ukończono w 1883. Był wtedy jednym z największych stalowych mostów wiszących na świecie. Most Brookliński jest zaliczany do najsłynniejszych obiektów Nowego Jorku. Spacer po moście podczas którego zrobimy fascynujące zdjęcia Nowego Yorku. Most znany jest z wielu filmów Hollywood. Spacer po miescie, Ratusz, budynek Sądu Najwyższego, spacer po Chinatown i obiad w chińskiej dzielnicy. Przejazd autobusem turystycznym na Times Square, wieczorny pobyt na Times Square, nocleg.

 

DZIEŃ 6

Śniadanie, całodniowy pobyt na Coney Island Beach – najsłynniejszej plaży w Nowym Yorku.

Obiad. Po powrocie zakupy w ulubionych sklepach. Wieczorny spacer po Manhattanie

 

DZIEŃ 7

Po śniadaniu, Pobyt na basenie hotelowym, fascynujące zakupy w Macy’s i pożegnanie Nowego Yorku. Przejazd prywatnym busem na lotnisko, pożegnanie Stanów Zjednoczonych.

Wylot z Nowego Yorku.

 

DZIEŃ 8

Przylot do Poznania.

 

CENA: 2900 zł + bilet lotniczy ORAZ 1395 $

 

TERMIN: 29.06 – 06.07.2021

 

CENA ZAWIERA: przedstawiony program, opiekę pilota i przewodnika, wszystkie przejazdy transferowe, śniadania i obiadokolacje, zakwaterowanie w hotelu*** z basenem na dachu w centrum Manhattanu, opiekę kadry, wszystkie bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i na wszystkie atrakcje, przejazdy autobusami turystycznymi oraz innymi środkami transportów miejskich.

CENA NIE ZAWIERA: opłaty za deklarację ESTA, napojów zamawianych w restauracjach, świadczeń nie zawartych w ofercie.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

About the Author

Leave a Reply

*