21 kw. 2021

WŁOCHY – WENECJA – SYCYLIA – RZYM – SAN SABA

KOMPLEKS WYPOCZYNKOWY OASI AZZURRA VILLAGE

Zakwaterowanie: Kompleks Wypoczynkowy OASI AZZURRA VILLAGE, położony w San Saba, nadmorskiej miejscowości na Wybrzeżu Tyrreńskim, ok. 20 km od Messyny. Obiekt usytuowany przy piaszczystej plaży Zakwaterowanie w 5-7 osobowych apartamentach z klimatyzacją, łazienką i aneksem kuchennym z lodówką. Większość apartamentów posiada taras lub balkon z przepięknym widokiem na Wyspy Liparyjskie. W obiekcie znajduje się recepcja, sala TV, dyskoteka, basen, siłownia, taras słoneczny, bar, restauracja, pizzeria, lodziarnia, pub. WIFI bezpłatne przy recepcji.

Wyżywienie: (kuchnia włoska), dwa posiłki dziennie śniadanie wzmocnione, kolacja dwudaniowa, woda do kolacji w cenie, inne napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo

W programie: zwiedzanie Messyny, Katanii, Etny, Taorminy i Rzymu oraz rejs statkiem i zwiedzanie Wenecji !!!

 

Program imprezy:

1 dzień: wyjazd  o godzinie 14-tej. Przejazd do Włoch w kierunku Wenecji

 

2 dzień: przyjazd do Wenecji około 08.00-9.00 Na powitanie fascynujący rejs statkiem po lagunach Wenecji, miasta położonego na 118 wyspach. Proponujemy wizytę na placu św. Marka, zobaczenie pałacu Dożów, Bazyliki św. Marka i słynnego Mostu Westchnień wraz z możliwością zrobienia wspaniałych zdjęć w „mieście zakochanych”. Obiadokolacja. Wyjazd z Wenecji w godzinach wieczornych. Dalsza podróż przez Włochy.

 

3 dzień: Przeprawa promem na Sycylię, przyjazd do ośrodka na Sycylii w godzinach przedpołudniowych, lunch, odpoczynek po podróży, zakwaterowanie, plażowanie i kąpiele w morzu, wieczorem kolacja i nocleg.

 

3-6 dzień: Wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu, animacje na plaży, gry i zabawy sportowe, wycieczka do Messyny i Taorminy oraz do Katanii i na Etnę

Messyna + Taormina – przejazd do Messyny: to „Brama Sycylii” i jedno z jej największych, portowych miast. Spacer po centrum: odwiedzimy Piazza Duomo z Katedrą i Wieżą z największym na świecie zegarem astronomicznym oraz figurami wprawianymi w ruch każdego dnia w południe, XVI-wieczna Fontanna d’Oriona. Następnie przejazd do Taorminy: zwiedzanie teatru grecko-rzymskiego, spacer główną ulicą miasta od Bramy Messyńskiej do Bramy Katańskiej, Katedra św. Mikołaja, Palazzo Corvaja, taras widokowy i Wieża Zegarowa na Placu IX Kwietnia.

Katania + Etna – należy zabrać ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne buty. Po śniadaniu przejazd autokarem do Katanii – drugiego co do wielkości miasta Sycylii. Spacer po mieście: Piazza Duomo z Katedrą św. Agaty oraz fontanną słonia, Castello Ursino – twierdza obronna z XII wieku, ruiny teatru greckiego i rzymskiego amfiteatru. Zakupy na Via Etnea – największej handlowej ulicy miasta oraz przejście przez miejscowy targ rybny, owocowo-warzywny i odzieżowy. Następnie przejazd autokarem na Etnę, na wysokość 1915 m, spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów o nazwie Sylwestry powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku

 

7 dzień: Śniadanie, plażowanie, kąpiele w morzu, gry sportowe. Wykwaterowanie. Obiadokolacja. Pożegnanie z Sycylią i wyjazd w kierunku Rzymu.

 

8 dzień: po śniadaniu kontynentalnym przejazd do Rzymu. Przyjazd do stolicy Włoch. Zwiedzanie z przewodnikiem: Plac i Bazylika św. Piotra w Watykanie, spacer po Rzymie (z zewnątrz): Zamek Anioła, Piazza Navona i Fontanna Czterech Rzek, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki, Forum Romanum, Koloseum. Obiadokolacja. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

 

9 dzień: przejazd przez Niemcy w kierunku Polski, przyjazd do Poznania godzinach w popołudniowych.

 

CENA – 2 535 ZŁ + 105 euro

 

TERMINY:

 • 10-18.06.2021
 • 15-23.06.2021
 • 20-28.06.2021
 • 25.06-03.07.2021
 • 30.06-08.07.2021

CENA ZAWIERA:

 • Przejazd autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, video)
 • Zakwaterowanie – 4 noclegi w ośrodku Oasi Azurra Village
 • Wyżywienie: w ośrodku Oasi Azzurra – 2 posiłki dziennie: śniadanie wzmocnione, kolacja dwudaniowa, woda do kolacji (kuchnia włoska); w drodze – obiadokolacja w Wenecji, lunch po przyjeździe do ośrodka na Sycylii, śniadanie kontynentalne i obiadokolacja w Rzymie
 • Ubezpieczenie Signal Iduna : KL do 30 000 Euro, NNW do 15 000 PLN, bagaż do 1000 PLN
 • Opiekę: pilota, wychowawców, miejscowego ratownika, miejscowej opieki medycznej
 • Program pobytu: zwiedzanie Wenecji, Messyny, Katanii, Etny oraz Rzymu wraz z biletami wstępów, statek w Wenecji, przewodników w Wenecji i Rzymie, wjazdy do miast.
 • Podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

 • Składki TFG i TFP –  30 zł*
 • Zestawów słuchawkowych obowiązkowych w zwiedzanych miastach – 20  zł
 • Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej – 3,5 % wartości imprezy (do 7 dni od podpisania umowy/wpłaty zaliczki). Do zakresu ubezpieczenia włączone są koszty rezygnacji wynikające z powodu Epidemii choroby zakaźnej Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami, Pandemii Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami w sytuacji nagłego zachorowania Ubezpieczonego, współuczestnika podróży potwierdzonego diagnozą medyczną.
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.

 

Ważne informacje:

 • trzeba zabrać ze sobą ręczniki kąpielowe i plażowe
 • wymagana jest kaucja zwrotna 20 E/os – apartamenty i aneksy kuchenne należy zostawić posprzątane!
 • pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w Wenecji, ostatnim posiłkiem – obiadokolacja w Rzymie
 • wskazane jest zabranie kremów z filtrami UV, nakryć głowy, okularów przeciwsłonecznych, maści na oparzenia słoneczne, nieprzewiewnego okrycia oraz obuwia sportowego na wycieczkę na Etnę
 • sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników oraz na wyżywienie w drodze  – 100 E
 • uczestnik jest zobowiązany do posiadania dokumentu tożsamości: paszport, dowód osobisty, ważny min. pół roku od daty powrotu.

 

*Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez biuro podróży zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekazuje na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

About the Author

Leave a Reply

*