26 kw. 2021

PÓŁKOLONIE KONNE – LATO 2021

Dzieci i młodzież od 7 – 17 lat

Konie to niezwykłe zwierzęta, są jednymi z najlepszych przyjaciół człowieka. Dzięki swojemu usposobieniu mogą brać udział w zawodach sportowych  a jednocześnie  pomagać leczniczo i terapeutycznie. Jazda konna i obcowanie z końmi ma mnóstwo zalet psychologicznych w przypadku dzieci a także wpływa prawidłowo na układ kostno-mięśniowy dorastającego młodego człowieka. Zalecana jest do utrzymania nawyku prawidłowej postawy. Wpływa pozytywnie na psychikę, a równocześnie dostarcza przyjemnych wrażeń dając możliwość spędzania czasu blisko natury. 

CEL:  Jazda konna rozwija dziecko na wielu płaszczyznach. Aktywność na świeżym powietrzu, z dala od zgiełku i zanieczyszczeń miasta poprawia odporność. Dzieci regularnie uczestniczące w zajęciach nie tylko rzadziej chorują, ale też uczą się samodzielności w dobieraniu odpowiedniego do pogody stroju. Jeździectwo nie tylko poprawia wydolność organizmu, siłę mięśni ale też koordynację i równowagę. Czas spędzony w towarzystwie koni (i pozostałych czworonożnych mieszkańców stajni jak psy i koty) w otoczeniu lasów i łąk wpływa kojąco na skołatane nerwy, pozwala się wyciszyć, poprawia zdolność uczenia się. Kontakt z koniem doskonale wpływa na psychikę rozwija u dziecka empatię, poczucie odpowiedzialności, ale też uczy pokory i pokonywania własnych słabości, radzenia sobie z trudnościami. Dzieci jeżdżące konno zyskują pewność siebie, co przekłada się na lepszy kontakt z rówieśnikami i ułatwia radzenie sobie w życiu codziennym. Dodatkowo w stajni nawiązują się niesamowite przyjaźnie zarówno z końmi jak i z rówieśnikami.

MIEJSCE – ZAKWATEROWANIE:  Półkolonie odbywają się w Stajni Rotmistrz 15 Pułku Ułanów w Bolesławcu koło Mosiny. Dojazd z Poznania zajmuje ok. 30 minut. Jednym z największych atutów jest bezpośredni wjazd do lasu z terenu ośrodka (nie musicie przejeżdżać przez drogę ani snuć się polami by pojeździć po leśnych szlakach). W terenie znajdziecie większe i mniejsze górki i kilka terenowych przeszkód, można również dojechać nad jezioro! Dysponujemy dwoma dużymi placami do jazdy (jeden oświetlony), czworobokiem oraz krytą ujeżdżalnią o wymiarach 20×45. Na terenie ośrodka znajduje się też fragment lasu, który daje nam schronienie i możliwość jazdy nawet w czasie upałów.

WYŻYWIENIE: 2 posiłki dziennie – drugie śniadanie (drożdżówka, owoc), obiad (zupa, drugie danie)  Posiłki są przygotowywane z produktów ekologicznych, odpowiednio zbilansowane zdrowotnie i kalorycznie dla dzieci w wieku szkolnym.

PROGRAM I OPIEKA: Zapraszamy na naukę początkujących i zaawansowanych. Uczymy jazdy konnej opartej na zaufaniu i wzajemnym szacunku zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo zarówno jeźdźców jak i koni. Uczymy jak zrozumieć konia i jak „mówić” do niego, żeby mógł zrozumieć czego oczekujemy. Kładziemy nacisk na komfort koni, ponieważ to przede wszystkim one są Waszymi nauczycielami.

W naszej stajni spotkacie konie spokojne i zrównoważone, które większość czasu spędzają na pastwisku, by w czasie zajęć chętnie i cierpliwie wykonywać polecenia jeźdźca. Dobro i komfort koni są naszym priorytetem, uważamy, że tylko szczęśliwy, zrelaksowany koń będzie dla Was cierpliwym nauczycielem. Nie chcemy uczyć Was jak uniknąć ugryzienia złośliwego konia i co zrobić żeby nie uciekł z ujeżdżalni przy pierwszej otwartej bramce, chcemy, by konie pokazały Wam piękno tego sportu i były towarzyszami wypraw do lasu lub na zawody. Prowadzimy zajęcia zarówno dla jeźdźców z ambicjami sportowymi, jak i tych, którzy w piękne letnie dni chcą pogalopować po leśnych duktach. Posiadamy konie w różnym wieku i stopniu wyszkolenia, pracują z nami końscy emeryci, niezastąpieni we wprowadzaniu dzieci w świat jeździectwa, jak i konie, na których z powodzeniem możecie spróbować sił na zawodach.

 • w programie 10 lekcji jazdy konnej
 • zajęcia teoretyczne dla początkujących i zaawansowanych, omówienie zasad bezpieczeństwa; zwiedzanie stadniny, sprawdzenie poziomu zaawansowania uczestników; zapoznanie i dobranie odpowiednich koni.
 • Ile nóg ma koń? (budowa konia) zajęcia w stajni, na których dowiemy się jak obchodzić się z koniem: karmienie, czyszczenie, pielęgnacja, siodłanie, rynsztunek konia – dowiemy się jaki sprzęt używany jest w jeździectwie oraz jak go pielęgnować. Doświadczona kadra udzieli porad jak przygotować się do jazdy, a także będzie zwracać uwagę na zasady bezpieczeństwa obowiązujące w stajni, przy koniach oraz w trakcie zajęć;
 • lekcje jazdy konnej lub na lonży w zależności od poziomu zaawansowania uczestnika; wyjazdy do lasu.
 • Dlaczego kasztan jest rudy… (maści i odmiany koni)
 • przybyli Ułani pod okienko! (zajęcia z Ułanem Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania w barwach 15. Pułku Ułanów Poznańskich)
 • Co wspólnego ma pingwin, wyścigi i western? (małe co nieco o dyscyplinach jeździeckich i stylach jazdy)
 • Co koń zamówiłby w McDonald’s? (żywienie koni)

Czas spędzamy głównie na świeżym powietrzu (w razie niepogody mamy również do dyspozycji krytą ujeżdżalnię i klimatyczną salę kominkową).

Zajęcia i opiekę nad dziećmi sprawują doświadczeni instruktorzy jeździectwa oraz wieloletni pracownicy i nauczyciele Stajni Rotmistrz.

W soboty zapraszamy na rodzinną biesiadę podczas której zobaczymy pokaz Ułanów Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania w barwach 15PU lub Damskiej Sekcji Konnej i posilimy się kiełbaskami własnoręcznie upieczonymi na ognisku oraz wręczymy uczestnikom dyplomy i medale pamiątkowe.

 

8.30 – rozpoczęcie zajęć w stajni, 16.00 – 16.30 odbiór dzieci ze stadniny (dowóz i odbiór we własnym zakresie)

 

Cena: 985 zł/os.

 

TERMINY:

 • 05-10.07.2021
 • 19-24.07.2021
 • 16-21.08.2021
 • 23.28.08.2021

 

CENA ZAWIERA: wyżywienie zgodnie z programem, opieka doświadczonej, profesjonalnej i wykwalifikowanej kadry, 10 lekcji jazdy lub na lonży, ubezpieczenie NNW

CENA NIE ZAWIERA: Transportu do i ze stajni; świadczeń nie wymienionych w ofercie; dobrowolnego ubezpieczenia na wypadek rezygnacji – 24 PLN oraz dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów przerwania imprezy turystycznej – 12 PLN (zachorowanie w trakcie pobytu); obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN

UWAGA! Program może być modyfikowany w zależności od pogody. W przypadku zebrania się chętnej grupy istnieje możliwość zorganizowania dodatkowo płatnego dowozu i przywozu busem z Poznania (cena transportu zależna od liczby dzieci)

WAŻNE!!!  Rezerwując półkolonie w kraju, można opłacić część kosztów  za pomocą POLSKIEGO BONU TURYSTYCZNEGO  (500 ZŁ NA UCZESTNIKA)

Na obóz prosimy zabrać ze sobą: legitymację, wygodny strój do jazdy konnej,  rękawiczki do jazdy i cienką czapkę pod kask, kurtkę przeciwdeszczową, czapkę z daszkiem lub chustę, która ochroni głowę przed słońcem, maseczkę wielorazową lub kilka jednorazowych,  mały płyn dezynfekujący do rąk

UWAGA! DZIECI Z OBJAWAMI PRZEZIĘBIENIA ORAZ INFEKCJI NIE MOGĄ UCZESTNICZYĆ W ZAJĘCIACH NA PÓŁKOLONIACH.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

About the Author

Leave a Reply

*