FERIE ZIMOWE W SIODLE 2022

Dzieci i młodzież od 8 – 17 lat

Konie to niezwykłe zwierzęta, są jednymi z najlepszych przyjaciół człowieka. Dzięki swojemu usposobieniu mogą brać udział w zawodach sportowych a jednocześnie pomagać leczniczo i terapeutycznie. Jazda konna i obcowanie z końmi ma mnóstwo zalet psychologicznych w przypadku dzieci a także wpływa prawidłowo na układ kostno-mięśniowy dorastającego młodego człowieka. Zalecana jest do utrzymania nawyku prawidłowej postawy. Wpływa pozytywnie na psychikę, a równocześnie dostarcza przyjemnych wrażeń dając możliwość spędzania czasu blisko natury.

CEL: Odpoczynek na łonie przyrody z daleka od miejskiego zgiełku i zanieczyszczonego powietrza, nauka i doskonalenie jazdy na koniu, wychowanie w duchu ekologicznym, nawiązywanie więzi ze zwierzętami, integracja w grupie rówieśników; współdziałanie i solidarność w grupie; twórcze spędzanie czasu podczas wspólnych działań i zabaw; rozwijanie cech psychomotorycznych podczas zaplanowanych zajęć tematycznych; nauka odpowiedzialności.
MIEJSCE – BAZA: Pobyt w rodzinnym Ośrodku Wypoczynkowym „Wrzos” w Stęszewku, który usytuowany jest w samym sercu przepięknej Puszczy Zielonki, oddalony zaledwie 25 km od Poznania. Właściciele wraz z opiekunami roztaczają opiekę nad dziećmi, tworząc rodzinną atmosferę i zapewniając bezpieczeństwo. Teren jest ogrodzony i oświetlony.
ZAJĘCIA I NAUKA JAZDY KONNEJ: Zajęcia odbywają się w stadninie „Liljówka” w Stęszewku.
Klub Jeździecki posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego oraz profesjonalnych i doświadczonych trenerów, którzy szkolą na najwyższym poziomie od podstaw po sport międzynarodowy dzieci i młodzieży.
WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie + podwieczorek. Posiłki są przygotowywane z produktów ekologicznych, odpowiednio zbilansowane zdrowotnie i kalorycznie dla dzieci w wieku szkolnym.
OPIEKA: Zajęcia poza czasem w siodle prowadzą opiekunowie – nauczyciele
ORGANIZATOR: Biuro Podróży Sportom Tomasz Zieliński, Poznań 60-101, Os. Jana III Sobieskiego 118;
tel: 61 820 70 69; mail: biuro@sportom.pl; www.sportom.pl

PROGRAM:

DZIEŃ 1

 • Godz. 12:30 – 13:00 – Przyjazd do ośrodka w Stęszewku
 • Zakwaterowanie w pokojach w ośrodku, zapoznanie się z obiektem i terenem zewnętrznym oraz z kadrą opiekuńczą.
 • Obiad
 • Godz. 15:00 – I dzień z końmi – Omówienie zasad bezpieczeństwa; zwiedzanie stadniny, sprawdzenie poziomu zaawansowania uczestników; zapoznanie i dobranie odpowiednich koni.
 • Kolacja, Zajęcia integracyjne, poznanie się uczestników, Nocleg

DZIEŃ 2 – 6

 • Śniadanie
 • Godz. 09:30 – 12:30 – zajęcia w stajni, na których dowiemy się jak obchodzić się z koniem: karmienie, czyszczenie, pielęgnacja, siodłanie, rynsztunek konia – dowiemy się jaki sprzęt używany jest w jeździectwie oraz jak go pielęgnować. Doświadczona kadra udzieli porad jak przygotować się do jazdy, a także będzie zwracać uwagę na zasady bezpieczeństwa obowiązujące w stajni, przy koniach oraz w trakcie zajęć; lekcje jazdy konnej w zależności od poziomu zaawansowania uczestnika; wyjazdy w plener, uczestniczenie w odpasach.
 • Obiad
 • Odpoczynek
 • Godz. 15:30 – 18:30 – zajęcia w stajni, przygotowanie konia lub kuca; lekcje jazdy konnej w
  zależności od poziomu zaawansowania uczestnika; „Dzień Piękności Konia” – uczestnicy podzieleni na grupy będą przygotowywać konie do wyborów najpiękniejszego konia obozu
 • Gry i zabawy m.in. zawody sportowe; gry terenowe, gry RPG, spacery leśne, kalambury, „hand made” – zrób coś z niczego, konkursy talentów, quizy, zabawa z animatorem przy muzyce, ognisko z kiełbaskami. W ostatnim
  dniu uroczyste podsumowanie obozu oraz rozdanie dyplomów przy ognisku.
 • Nocleg, cisza nocna

DZIEŃ 7

 • Do godz. 09:30 – odbiór dzieci z ośrodka przez rodziców /opiekunów prawnych

 

TERMIN: 16 – 22.01.2022

CENA: 1750 zł/os.

CENA ZAWIERA: 6 noclegów w pokojach 3-5 osobowych z łazienkami, pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie + podwieczorek), opieka doświadczonej, profesjonalnej i wykwalifikowanej kadry, 11 lekcji jazdy konnej, ubezpieczenie NNW

CENA NIE ZAWIERA: Transportu do i z ośrodka (Adres: Ośrodek Wypoczynkowy „Wrzos” Stęszewko, 62-010 Pobiedziska); świadczeń nie wymienionych w ofercie; dobrowolnego ubezpieczenia na wypadek rezygnacji – 42 PLN oraz dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów przerwania imprezy turystycznej – 21 PLN (zachorowanie w trakcie pobytu); obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN

UWAGA! Na obóz zimowy nie przyjmujemy zapisów na zajęcia początkujące na lonży. W przypadku, jeśli umiejętności uczestnika będą mniejsze niż deklarowane w ankiecie, do zajęć na lonży i prywatnego instruktora trzeba będzie dopłacić 350 zł. – Program będzie modyfikowany w zależności od pogody (jeśli będzie śnieg zorganizujemy kulig). Na obozie jest możliwość zdobycia podstawowej odznaki PZJ „Jeżdżę Konno” (opłata 150 zł). Nie jest przewidywany egzamin na BOJ i SOJ, ale można w tym kierunku potrenować.
Można również na miejscu wykupić wersję SPORT dla bardziej zaawansowanych. Za dopłatą 250 zł jedna jazda dziennie (łącznie 5 jazd) ma charakter treningu sportowego (ujeżdżenie i skoki)

WAŻNE!!! Rezerwując obóz w kraju, można opłacić część kosztów wyjazdu za pomocą POLSKIEGO BONU TURYSTYCZNEGO (500 ZŁ NA UCZESTNIKA)

WAŻNE!!! Na obóz prosimy zabrać ze sobą: legitymację, wypełnioną kartę kolonijną, wygodny strój do jazdy konnej, latarkę, rękawiczki do jazdy i cienką czapkę pod kask, kurtkę przeciwdeszczową, ciepłe rzeczy oraz ciepłą kurtkę, gdyż dużo czasu będziemy spędzać na dworze, maseczkę wielorazową lub kilka jednorazowych, rękawiczki ochronne, mały płyn dezynfekujący do rąk

UWAGA! DZIECI BIORĄCE UDZIAŁ W OBOZIE JEŻDZIECKIM NIE MOGĄ MIEĆ OBJAWÓW PRZEZIĘBIENIA ORAZ INFEKCJI W DNIU PRZYJAZDU. Organizator zapewnia spełnienie wszelkich obostrzeń i warunków sanitarnych, środki dezynfekujące oraz przestrzeganie higieny i czystości.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

About the Author

Leave a Reply

*