POLOWANIE NA ZORZĘ POLARNĄ

PRAWDZIWA ZIMA ZA KOŁEM PODBIEGUNOWYM – 5 DNI

SKUTERY ŚNIEŻNE, PSIE ZAPRZĘGI, FARMA RENIFERÓW

Biuro podróży sportom Front-Biznes, Front-Ferie zimowe, Front-Top oferty, Front-Turystyka indywidualna, Front-Turystyka szkolna, Sort-Zima

PROGRAM (POBIERZ):

Dzień 1
Przejazd busem z Poznania do Berlina na lotnisko we wczesnych godzinach porannych. Wylot z Berlina o godzinie 9.45 do Oslo, wylot z Oslo 14:30 do Tromso w Norwegii (przelot priorytetowy z bagażem podręcznym 10 kg oraz plecakiem). Następnie przejazd około 170 kilometrów busem do Kilpisjarvi w Finlandii. Przy sprzyjających warunkach pogodowych po drodze prawdopodobne przystanki z obserwacją zorzy polarnej. Zalecany bardzo ciepły ubiór, gdyż temperatura może spaść w niektórych miejscach do około minus 25 stopni. Przejazd przez granicę z Finlandią i dojazd do miejscowości zakwaterowania. Domki 4 i 6 osobowe (apartamenty) z dwiema dwuosobowymi sypialniami, kuchnią, łazienką i sauną. Zakupy spożywcze w pobliskim markecie, kolacja w restauracji lub samodzielnie przygotowana w domku.

Dzień 2
Śniadanie we własnym zakresie, przygotowanie w kuchni we własnych domkach. W dalszej części dnia – fakultatywnie – jazda skuterami śnieżnymi (niepełnoletnie osoby w saniach zaczepionych do skutera) po olbrzymim zamarzniętym jeziorze (od kierującego jest wymagane prawo jazdy). Można jeździć samemu lub z pasażerem. W drodze powrotnej wizyta w supermarkecie gdzie można kupić specjały kuchni fińskiej takie jak np. grillowane żeberka na gorąco, steki wołowe lub steki z reniferów. Powrót do domków, po odpoczynku i rozgrzaniu się wyprawa spacerem na 2 kilometrową wędrówkę po okolicznych pagórkach z pięknym widokiem śnieżnych krajobrazów i sąsiadującej góry Saana o wysokości 500 metrów nad poziom zakwaterowania. Powrót do domków na odpoczynek przed wieczornym i nocnym wypatrywaniem i fotografowaniem zorzy polarnej.

Dzień 3
Po śniadaniu – atrakcja – 1 grupa – fakultatywnie przejazd psim zaprzęgiem po zamarzniętym jeziorze. Nauka jazdy na zaprzęgu, zaprzyjaźnienie i zabawa z psami. W drodze przerwa na gorącą herbatę.

Po śniadaniu – atrakcja – 2 grupa – fakultatywnie wyjazd na ranczo reniferów i spotkanie z ich pasterzem. Wysłuchanie informacji o zwyczajach tych zwierząt. Sesja fotograficzna, możliwość karmienia i zaprzyjaźnienia się z reniferami. Poczęstunek i gorąca herbata.

W drodze powrotnej wizyta w supermarkecie. Dla zainteresowanych możliwość wynajmu rakiet śnieżnych oraz nart biegowych. Wieczorne polowanie na zorzę.

Dzień 4
Po śniadaniu
– atrakcja – 1 grupa – fakultatywnie wyjazd na ranczo reniferów i spotkanie z ich pasterzem. Wysłuchanie informacji o zwyczajach tych zwierząt. Sesja fotograficzna, możliwość karmienia i zaprzyjaźnienia się z reniferami. Poczęstunek i gorąca herbata.

Po śniadaniu – atrakcja – 2 grupa – fakultatywnie przejazd psim zaprzęgiem po zamarzniętym jeziorze. Nauka jazdy na zaprzęgu, zaprzyjaźnienie i zabawa z psami. W drodze przerwa na gorącą herbatę.

Powrót do domków. Kolacja. Spacer (z kijkami lub bez) po zaśnieżonych szlakach. Wieczorem i w nocy ponowne wypatrywanie zorzy polarnej.

Dzień 5
Rano wyjazd busem z Finlandii do Norwegii przez góry, wzdłuż fjordów z widokiem na pasmo gór o charakterze alpejskim. Przyjazd do Tromso. Krótki spacer i zwiedzanie Tromso. Wylot do Oslo o godzinie 15.00 i z Oslo do Berlina o godzinie 18.00. Przejazd busem z Berlina do Poznania.

TERMIN:

  • 02-13.02.2024

Biuro podróży sportom Front-Biznes, Front-Ferie zimowe, Front-Top oferty, Front-Turystyka indywidualna, Front-Turystyka szkolna, Sort-Zima

CENA – od 980 EURO

CENA ZAWIERA: przelot samolotem i wszystkie opłaty z tym związane, opiekę rezydenta na miejscu, ubezpieczenie KL i NNW, transfery busem z lotniska i na lotnisko oraz na miejscu, zakwaterowanie w domkach-apartamentach 4 i 6 osobowych z dwiema sypialniami, kuchnią, łazienką oraz sauną.
CENA NIE ZAWIERA: wyżywienia (we własnym zakresie przygotowywane w domkach w pełni wyposażonej kuchni lub w pobliskiej restauracji), atrakcji fakultatywnych oraz opłaty z TFG i TFP – kwota 30 zł/os

ATRAKCJE FAKULTATYWNE:
1/ Psi zaprzęg 1,5 godziny dla 4 osób łącznie z ciepłym płaszczem i rękawicami, kaskiem z przyłbicą, ciepłym napojem w przerwie na odpoczynek, przewodnik – całość około 2,5-3 godzin – od EUR 200/osobę
2/ Wynajem skutera śnieżnego – zorganizowana wycieczka na skuterach lub w saniach dołączonych do skutera – ok 145 EUR/osobę za skuter, ok 65 EUR/osobę za sanie
3/ Wizyta na ranczo reniferów – od EUR 85/osobę
4/ Wypożyczenie roweru z grubymi oponami na śnieg – od EUR 45/dzień
5/ Rakiety śnieżne i kijki – od EUR 25/dzień
6/ Narty biegowe z butami i kijkami – od EUR 30/dzień

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

About the Author

Leave a Reply

*