08 wrz 2022

WAKACJE 2024 – WCZASY MŁODZIEŻOWE

WŁOCHY – WENECJA – RZYM – SYCYLIA – SAN SABA

Biuro podróży sportom Front-Lato 2023, Front-Sycylia 2023, Front-Top oferty, Sort-Włochy+Hiszpania

ZAKWATEROWANIE: Kompleks Wypoczynkowy OASI AZZURRA VILLAGE, położony w San Saba, nadmorskiej miejscowości na Wybrzeżu Tyrreńskim, ok. 20 km od Messyny. Obiekt usytuowany przy piaszczystej plaży Zakwaterowanie w 5-7 osobowych apartamentach z klimatyzacją, łazienką i aneksem kuchennym z lodówką. Większość apartamentów posiada taras lub balkon z przepięknym widokiem na Wyspy Liparyjskie. W obiekcie znajduje się recepcja, sala TV, dyskoteka, basen, siłownia, taras słoneczny, bar, restauracja, pizzeria, lodziarnia, pub. WIFI bezpłatne przy recepcji.

WYŻYWIENIE: Kuchnia włoska, dwa posiłki dziennie śniadanie wzmocnione, kolacja dwudaniowa, woda do kolacji w cenie, inne napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

W programie: zwiedzanie Messyny, Katanii, Etny, Taorminy i Rzymu
oraz rejs statkiem i zwiedzanie Wenecji !!!

Biuro podróży sportom Front-Lato 2023, Front-Sycylia 2023, Front-Top oferty, Sort-Włochy+HiszpaniaPROGRAM:
Dzień 1: wyjazd o godzinie 15-tej. Przejazd do Włoch w kierunku Wenecji.

Dzień 2: przyjazd do Wenecji około 08.00-9.00. Na powitanie fascynujący rejs statkiem po lagunach Wenecji, miasta położonego na 118 wyspach. Proponujemy wizytę na placu św. Marka, zobaczenie pałacu Dożów, Bazyliki św. Marka i słynnego Mostu Westchnień wraz z możliwością zrobienia wspaniałych zdjęć w „mieście zakochanych”. Obiadokolacja. Wyjazd z Wenecji w godzinach wieczornych. Dalsza podróż przez Włochy.

Dzień 3: Śniadanie (w postaci pakietu) przeprawa promem na Sycylię, przyjazd do ośrodka na Sycylii w godzinach południowych, odpoczynek po podróży, zakwaterowanie, plażowanie i kąpiele w morzu, wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4-9: Wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu, animacje na plaży, gry i zabawy sportowe, wycieczki do Messyny i do Taorminy oraz korzystanie z wycieczek fakultatywnych.

Messyna – przejazd do Messyny: to „Brama Sycylii” i jedno z jej największych, portowych miast. Spacer po centrum: odwiedzimy Piazza Duomo z Katedrą i Wieżą z największym na świecie zegarem astronomicznym oraz figurami wprawianymi w ruch każdego dnia w południe, zobaczymy XVI-wieczną Fontannę d’Oriona.

Taormina – przejazd do Taorminy: Uważana za jedno z najpiękniejszych miast na świecie, zwiedzimy Teatr grecko-rzymski, przespacerujemy główną ulicą miasta od Bramy Messyńskiej do Bramy Katańskiej, dojdziemy do Katedry Św. Mikołaja, Palazzo Corvaja, usiądziemy na tarasie widokowym i zobaczymy Wieżę Zegarową na Placu IX Kwietnia.

Dzień 10: Śniadanie, wykwaterowanie, plażowanie, kąpiele w morzu. Obiadokolacja. Pożegnanie z Sycylią i wyjazd w kierunku Rzymu.

Dzień 11: Śniadanie (w postaci pakietu) przejazd do Rzymu. Przyjazd do stolicy Włoch. Zwiedzanie z przewodnikiem: Plac i Bazylika św. Piotra w Watykanie, spacer po Rzymie (z zewnątrz): Zamek Anioła, Piazza Navona i Fontanna Czterech Rzek, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki, Forum Romanum, Koloseum. Obiadokolacja. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 12: Przejazd w kierunku Polski, przyjazd do Poznania godzinach w popołudniowo-wieczornych.

TERMIN: 22.06 – 3.07.2024

ZAPISY POD LINKIEM: DEKLARACJA UCZESTNICTWA

ZAŁĄCZNIKI DO ZAPOZNANIA SIĘ:

 1. IPID-OWUKIT2018-Aneks1-Klauzule123
 2. IPID_NNW2015_Aneks
 3. ZALACZNIK-NR-3-FORMULARZ-INFORMACYJNY.pdf
 4. WARUNKI-UCZESTNICTWA_DLA_OSOB_INDYWIDUALNYCH
 
CENA: 3995 zł + 135 euro

Biuro podróży sportom Front-Lato 2023, Front-Sycylia 2023, Front-Top oferty, Sort-Włochy+Hiszpania

CENA ZAWIERA:

 • Przejazd autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, video)
 • Zakwaterowanie – 7 noclegów w ośrodku Oasi Azurra Village
 • Wyżywienie: w ośrodku Oasi Azzurra – 2 posiłki dziennie: śniadanie wzmocnione, kolacja dwudaniowa, woda do kolacji (kuchnia włoska); obiadokolacja w ostatni dzień, w drodze – obiadokolacja w Wenecji, 2 x śniadanie w pakiecie na drogę i obiadokolacja w Rzymie
 • Ubezpieczenie Signal Iduna : KL do 30 000 Euro, NNW do 15 000 PLN, bagaż do 1000 PLN
 • Opiekę: pilota, przewodników lokalnych, wychowawców, miejscowego ratownika, miejscowej opieki medycznej
 • Program pobytu: zwiedzanie Wenecji, Messyny, Taorminy, Rzymu wraz z biletami wstępów, rejs statkiem w Wenecji, przewodników w Wenecji i Rzymie, Taorminie, wjazdy do miast, kolejka w Rzymie, wycieczki fakultatywne.
 • Podatek VAT
 • Składki TFG i TFP – 30 zł*

CENA NIE ZAWIERA:

 • Zestawów słuchawkowych obowiązkowych w zwiedzanych miastach – 50 zł
 • Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej – 3,5 % wartości imprezy (do 7 dni od podpisania umowy/wpłaty zaliczki). Do zakresu ubezpieczenia włączone są koszty rezygnacji wynikające z powodu Epidemii choroby zakaźnej Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami, Pandemii Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami w sytuacji nagłego zachorowania Ubezpieczonego, współuczestnika podróży potwierdzonego diagnozą medyczną.
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.

*Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG. Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez biuro podróży zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekazuje na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Biuro podróży sportom Front-Lato 2023, Front-Sycylia 2023, Front-Top oferty, Sort-Włochy+HiszpaniaWYCIECZKI FAKULTATYWNE:
ETNA – 30 euro
Przejazd autokarem na Etnę: Wulkan, który wykazuje ciągle niezmienną aktywność, wjeżdżamy na wysokość 1915 m, spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów o nazwie Sylwestry powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku
KATANIA i SYRAKUZY – 45 euro
Po śniadaniu przejazd autokarem do Katanii – drugiego co do wielkości miasta Sycylii. Spacer po mieście: Piazza Duomo z Katedrą św. Agaty oraz fontanną słonia, Castello Ursino – twierdza obronna z XII wieku, ruiny teatru greckiego i rzymskiego amfiteatru. Zakupy na Via Etnea – największej handlowej ulicy miasta oraz przejście przez miejscowy targ rybny, owocowo-warzywny i odzieżowy.
Przejazd autokarem do Syrakuz: Miasto, którego historia rozpoczyna się w roku 733 p.n.e. zostało założone przez greckich Dorów z Koryntu. Zobaczymy tutaj fascynujące zabytki: Park Archeologiczny Neapolis, to miejsce w którym spotkamy wiele zabytków z czasów rzymskich i greckich. Tutaj znajdziemy m.in. Amfiteatr Rzymski, Latomie del Paradiso, Ucho Dionizosa oraz Teatr Grecki, pójdziemy spacerem przez Plac Archimedesa do Fontanny Diany, dojdziemy do Katedry i Świątyni Ateny i zobaczymy Zamek Maniace i Cytadelę.

WAŻNE INFORMACJE:

 • trzeba zabrać ze sobą ręczniki kąpielowe i plażowe
 • wymagana jest kaucja zwrotna 20 E/os – apartamenty i aneksy kuchenne należy zostawić posprzątane!
 • pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w Wenecji, ostatnim posiłkiem – obiadokolacja w Rzymie
 • wskazane jest zabranie kremów z filtrami UV, nakryć głowy, okularów przeciwsłonecznych, maści na oparzenia słoneczne, nieprzewiewnego okrycia oraz obuwia sportowego na wycieczkę na Etnę
 • sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników oraz na wyżywienie w drodze – 100 E
 • uczestnik jest zobowiązany do posiadania dokumentu tożsamości: paszport, dowód osobisty, ważny min. pół roku od daty powrotu.
 • uczestnik musi z godnie z przepisami covidowymi wypełnić formularz podróżny PLF obowiązujący we Włoszech

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

About the Author

Leave a Reply

*