SZKOCJA – EDYNBURG – CAMBRIDGE – BRIGHTON – 8 DNI

PROGRAM (POBIERZ):Biuro podróży sportom Front-Turystyka szkolna, Sort-Anglia

DZIEŃ 1 – Wyjazd autokarem z Poznania, przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję.

DZIEŃ 2Przeprawa przez kanał La Manche, przejazd do Cambridge – zwiedzanie miasta, Trinity College, King’s College, Biblioteka Wrena, Collega Garden, przejazd do Szkocji. Zakwaterowanie u rodzin, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3Śniadanie, zwiedzanie Edynburga – nowe miasto, National Gallery of Scotland z dziełami Rafaela, Tycjana, Turnera i in. Wzgórze Calton Hill – Pomnik Narodowy, obserwatorium miejskie, pomnik Nelsona i filozofa Stewarta, spotkanie z rodzinami, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 – Śniadanie, zwiedzanie Edynburga c.d. – Stare Miasto. Zamek Edynburski – średniowieczna warowna forteca, na skarpie wtgasłego wulkanu, Royal Mile – tzw. Królewska Mila, trakt królewski, przy którym znajduje się szereg ciekawych muzeów i zabytkowych domów, Katedra High Kirk Of St. Gile’s – główny kościół Szkocji, House of Parliament, Palace of Holyroodhouse – rezydencja Królewska Holyrood. Spotkanie z rodzinami, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5 – Śniadanie, wycieczka do miejscowości Stirling – niezwykle ważnego miejsca dla wszystkich Szkotów – odbyła się tam bitwa, w której szkockie wojska pokonały angielską armię w 1297 roku. Wydarzenie to zostało rozpowszechnione przez film Braveheart. Zwiedzanie Zamku Stirling, na którym koronowana była Maria Stuart, zostając królową Szkocji miała 6 dni! Powrót do Edynburga – Mercat Tours – ekscytująca wyprawa podziemiami miasta, poznanie mrocznej, pełnej tajemnic historii Edynburga, wędrówka Arthur’s Seat – wzgórze o wysokości 251 m.n.p.m. położone w sercu Edynburga skąd rozpościera się wspaniała panorama miasta i zatoki Forth. Spotkanie z rodzinami, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6 – Śniadanie, przejazd do Brighton, pełen uroku wieczorny spacer po mieście – zakwaterowanie w hostelu, obiadokolacja nocleg.

DZIEŃ 7 – Śniadanie, zwiedzanie miasta c.d. – zwiedzanie Molo Palace Pier (z 1899 roku, znane jako miejsce rozrywek), Royal Pavilion dawna rezydencja królewska wybudowana w stylu indyjskim, Sea Life Centre – najdłuższy w Europie podwodny tunel, w którym można oglądać rekiny i inne zwierzęta morskie, obiadokolacja, wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przeprawa przez Kanał La Manche, nocny przejazd przez Francję, Belgię, Holandię i Niemcy.

DZIEŃ 8 – Przejazd do Polski, powrót do Poznania w godzinach popołudniowychBiuro podróży sportom Front-Turystyka szkolna, Sort-Anglia

 

CENA: od 1945 ZŁ i 365 GBP

 

CENA ZAWIERA:

Transport autokarem LUX,  opiekę pilota, ubezpieczenie NNW (15000 zł) + KL (20000 euro),  noclegi oraz wyżywienie zgodnie z programem, zakwaterowanie u rodzin angielskich i w hostelu, zwiedzanie zgodnie z programem, bilety wstępów. Cena dla min. 45 uczestników + 3 opiekunów. UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Składki TFG i TFP – 30 ZŁ*Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)  dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez biuro podróży zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekazuje na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.  UWAGA !  Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej – 3,9 % wartości imprezy (do 7 dni od podpisania umowy/wpłaty zaliczki). Do zakresu ubezpieczenia włączone są koszty rezygnacji wynikające z powodu Pandemii .

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

About the Author

Leave a Reply

*