14 lis 2022

 

FERIE W SIODLE

Dzieci i młodzież od 7 – 18 lat

Konie to niezwykłe zwierzęta, są jednymi z najlepszych przyjaciół człowieka. Dzięki swojemu usposobieniu mogą brać udział w zawodach sportowych a jednocześnie pomagać leczniczo i terapeutycznie. Jazda konna i obcowanie z końmi ma mnóstwo zalet psychologicznych w przypadku dzieci a także wpływa prawidłowo na układ kostno-mięśniowy dorastającego młodego człowieka. Zalecana jest do utrzymania nawyku prawidłowej postawy. Wpływa pozytywnie na psychikę, a równocześnie dostarcza przyjemnych wrażeń dając możliwość spędzania czasu blisko natury.

CEL: Odpoczynek na łonie przyrody z daleka od miejskiego zgiełku i zanieczyszczonego powietrza, nauka i doskonalenie jazdy na koniu, wychowanie w duchu ekologicznym, nawiązywanie więzi ze zwierzętami, integracja w grupie rówieśników; współdziałanie i solidarność w grupie; twórcze spędzanie czasu podczas wspólnych działań i zabaw; rozwijanie cech psychomotorycznych podczas zaplanowanych zajęć tematycznych; nauka odpowiedzialności.

ZAJĘCIA I NAUKA JAZDY KONNEJ: Zajęcia odbywają się w stadninie „Liljówka” w Stęszewku.
Klub Jeździecki posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego oraz profesjonalnych i doświadczonych trenerów, którzy szkolą na najwyższym poziomie od podstaw po sport międzynarodowy dzieci i młodzieży.

WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie + podwieczorek. Posiłki są przygotowywane z produktów ekologicznych, odpowiednio zbilansowane zdrowotnie i kalorycznie dla dzieci w wieku szkolnym.

OPIEKA: Zajęcia poza czasem w siodle prowadzą opiekunowie – nauczyciele

ORGANIZATOR: Biuro Podróży Sportom Tomasz Zieliński, Poznań 60-101, Os. Jana III Sobieskiego 118;
tel: 61 820 70 69; mail: biuro@sportom.pl; www.sportom.pl

PROGRAM:

DZIEŃ 1

 • Godz. 12:30 – 13:00 – Przyjazd do ośrodka
 • Zakwaterowanie w pokojach w ośrodku, zapoznanie się z obiektem i terenem zewnętrznym oraz z kadrą opiekuńczą.
 • Obiad
 • Godz. 15:00 – I dzień z końmi – Omówienie zasad bezpieczeństwa; zwiedzanie stadniny, sprawdzenie poziomu zaawansowania uczestników; zapoznanie i dobranie odpowiednich koni.
 • Kolacja, Zajęcia integracyjne, poznanie się uczestników, Nocleg

DZIEŃ 2 – 6

 • Śniadanie
 • Godz. 09:30 – 12:30 – zajęcia w stajni, na których dowiemy się jak obchodzić się z koniem: karmienie, czyszczenie, pielęgnacja, siodłanie, rynsztunek konia – dowiemy się jaki sprzęt używany jest w jeździectwie oraz jak go pielęgnować. Doświadczona kadra udzieli porad jak przygotować się do jazdy, a także będzie zwracać uwagę na zasady bezpieczeństwa obowiązujące w stajni, przy koniach oraz w trakcie zajęć; lekcje jazdy konnej; wyjazdy w plener w asyście wagonetu; uczestniczenie w odpasach
 • Obiad
 • Odpoczynek
 • Godz. 15:30 – 18:30 – zajęcia w stajni, przygotowanie konia lub kuca; lekcje jazdy konnej; „Dzień Piękności Konia” – uczestnicy podzieleni na grupy będą przygotowywać konie do wyborów najpiękniejszego konia obozu
 • Gry i zabawy wieczorne m.in. zawody sportowe; gry terenowe, spacery leśne, podchody z zagadkami, kalambury, „hand made” – zrób coś z niczego, konkursy talentów, quizy, zabawa przy muzyce, ognisko z kiełbaskami. W ostatnim dniu uroczyste podsumowanie obozu oraz rozdanie dyplomów przy ognisku.
 • Nocleg, cisza nocna

DZIEŃ 7

 • Do godz. 09:30 – odbiór dzieci z ośrodka przez rodziców /opiekunów prawnych

 

TERMINY:

 • 29.01-4.02.2023
 • 5-11.02.2023

ZAPISY POD LINKIEM: DEKLARACJA UCZESTNICTWA

ZAŁĄCZNIKI DO ZAPOZNANIA SIĘ:

 1. IPID-OWUKIT2018-Aneks1-Klauzule123
 2. IPID_NNW2015_Aneks
 3. ZALACZNIK-NR-3-FORMULARZ-INFORMACYJNY.pdf
 4. WARUNKI-UCZESTNICTWA_DLA_OSOB_INDYWIDUALNYCH

 

Cena: od 2155 zł/os.

CENA ZAWIERA: 6 noclegów w pokojach 3-5 osobowych z łazienkami, pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie + podwieczorek), opieka doświadczonej, profesjonalnej i wykwalifikowanej kadry, 11 lekcji jazdy lub na lonży (lonże są półgodzinne); ubezpieczenie NNW

CENA NIE ZAWIERA: Transportu do i z ośrodka, świadczeń nie wymienionych w ofercie; dobrowolnego ubezpieczenia na wypadek rezygnacji – 70 PLN; obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN

UWAGA! – Program może być modyfikowany w zależności od pogody. Na obóz zimowy nie przyjmujemy zapisów na lonże.

UWAGA! DZIECI BIORĄCE UDZIAŁ W OBOZIE JEŻDZIECKIM NIE MOGĄ MIEĆ OBJAWÓW PRZEZIĘBIENIA ORAZ INFEKCJI W DNIU PRZYJAZDU. Organizator zapewnia spełnienie wszelkich obostrzeń i warunków sanitarnych, środki dezynfekujące oraz przestrzeganie higieny i czystości.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

About the Author

Leave a Reply

*